بسیج؛ واقعیتی فراتر از مرزهای جغرافیایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:56 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۴۶۷۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: اکنون بسیج در ایران، منطقه و حتی در جهان، در کشور‌هایی از جمله آمریکای جنوبی، آفریقا و منطقه توسعه پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سردار عباس مطهری، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور در گفت‌وگوی چاپ اول با اشاره به هفته بسیج گفت: با توجه به شرایط انقلاب امام راحل در آذر ۵۸ بیان کردند که مردم باید در صحن مقابله با تهدیدات حضور داشته باشند و فرمودند کشوری که ۲۰ میلیون جوان دارد باید ۲۰ میلیون تفنگدار داشته باشد و در مقابل آمریکا بایستد.

وی با بیان اینکه بسیج در طول هشت سال دفاع مقدس رشد خیلی خوبی داشت، تصریح کرد: امام راحل در دوم آذر سال ۶۷ یعنی چند ماه بعد از پایان جنگ پیام دادند که بسیج باید با قوت به فعالیت خود ادامه دهد؛ و اگر این تفکر بر کشور حاکم شود چشم طمع جهانخواران از آن رفع می‌شود. بسیج دانشجو و طلبه باید تشکیل شود و بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت جهانی اسلام باشند. 

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور افزود: در این ۳۲ سال بعد از فرمان امام (ره) و با فرماندهی و مدیریت رهبر معظم انقلاب، بسیج در ایران، منطقه و حتی در جهان، در کشور‌هایی از جمله آمریکای جنوبی، آفریقا و منطقه توسعه پیدا کرده است.

سردار مطهری با بیان اینکه مأموریت بسیج فرهنگیان کمک به ارتقای کارآمدی دستگاه عظیم آموزش و پرورش توسط فرهنگیان است، گفت: در حال حاضر از یک میلیون فرهنگی حدود ۶۵ درصد آنها عضو بسیج فرهنگیان هستند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به اقدامات بسیج فرهنگیان در هشت ماهه امسال گفت: بیش از ۱۰۳ هزار نفر در روز فعالیت آموزشی در مناطق محروم استانها، ۱۵۹ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی معیشتی، ایجاد ۷۰۷ کارگاه تولید ماسک با ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تولید، ضد عفونی ۹۲ هزار مدارس از جمله فعالیت‌های بسیج فرهنگیان در شرایط کرونایی کشور بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°