هلال احمر: کمبود دارو نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:53 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۶۸۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر تأکید کرد: دارو در سطح کشور وجود دارد در حال حاضر دغدغه خاصی نسبت به کمبود دارویی که در دسترس بیماران نباشد، وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حسن صفاریه، رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در گفت‌وگوی چاپ اول با اشاره به نقش هلال احمر در تأمین و توزیع دارو گفت: بخشی از دارو‌های هلال احمر وارداتی است که از طریق شرکت‌های بازرگانی جمعیت هلال احمر تأمین می‌شود و یک بخش توسط کارخانه‌های داخلی تولید می‌شود که هلال احمر بخشی از آن را تولید می‌کند، همچنین یک شبکه داروخانه‌ای گسترده با ۳۷ داروخانه اقلام دارو را به دست هموطنان می‌رساند.

وی درباره کمبود برخی داروها در کشور بیان کرد: جمعیت هلال احمر یکی از واردات کنندگان و تولیدکنندگان اقلام دارویی در سطح کشور است، بنابراین جمعیت هلال احمر هم تابع نظام دارویی کشور که تحت سیاست‌های سازمان غذا و دارو است، فعالیت دارد.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تحریم‌ها بر دارو و تجهیزات پزشکی بسیار تأثیرگذار بوده است. اینکه گفته می‌شود دارو و تجهیزات پزشکی شامل تحریم‌ها نیست درست است، اما انتقال منابع مالی برای تهیه مواد دارویی مسدود و تأمین نمی‌شود و تبعا با کمبود دارو در سطح کشور مواجه می‌شویم.

صفاریه گفت: دارو در سطح کشور وجود دارد و این کمبودها مقطعی است. در حال حاضر دغدغه خاصی نسبت به کمبود دارویی که در دسترس بیماران نباشد، وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه شاید در برخی از مناطق کشور مصرف دارویی بیشتر باشد و هموطنان برای تهیه آن باید به مکان‌های دیگری مراجعه کنند، تصریح کرد: هموطنان می‌توانند با مراجعه می‌توانند با مراجعه به سایت جمعیت هلال احمر و دانشگاه‌های علوم پزشکی از محل دارو مطلع شوند و نیاز داروی خود را مرتفع کنند.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: کارخانه‌های تولید دارو و تجهیزات پزشکی، تولید اقلام بهداشتی شامل ماسک و محلول های ضدعفونی دست و سطوح، واردات داروهای مورد نیاز کرونا،  تب سنجی‌ در مبادی ورودی شهرها برای کنترل بیماری و ایجاد امکانات بهداشتی و درمانی در استان ایلام از جمله فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در دوران کرونا بوده است.

صفاریه با اشاره به طرح آمران سلامت گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر با تشویق مردم به استفاده از اقلام بهداشتی و رعایت موازین بهداشتی به کنترل بیماری کمک می‌کنند. همچنین برخی مناطق پرخطر و گروه‌های پرخطر تهران تحت پوشش سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر قرار دارند.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به مهم‌ترین نقد به سازمان جمعیت هلال احمر گفت: برای ایده‌آل شدن فاصله زیادی است و باید روز به روز خود را ارتقا دهیم تا بتوانیم هدف نهایی این مجموعه که برخواسته از مردم و بیشتر خدمت رسانی است را موثرتر عمل کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°