رئیسی: محدودیت ها می تواند موثر باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:26 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۸۰۴۶۸۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تحقیقات نشان داده که محدودیت های اجتماعی در کاهش فراگیری موثر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح جدیدترین تصمیمات و گزارش های نشست امروز ستاد گفت: بر اساس شواهدی که تاکنون به دست آمده، می توان به موثر بودن محدودیت ها و کاهش شدت فراگیری امیدوار بود.

وی افزود: هم اکنون حدود 53 میلیون نفر از هموطنانمان در مناطق قرمز زندگی می کنند و در مجموع 79 میلیون نفر در شرایط قرمز، زرد و نارنجی هستند.

رئیسی با قدردانی از هموطنانی که دستورالعمل ها را رعایت می کنند، افزود: متاسفانه عده قلیلی از هموطنانمان مقررات را رعایت نمی کنند و باعث هدر رفتن اقدامات و زحمات دیگران می شوند.

معاون وزیر بهداشت دورهمی ها را از پرخطرترین رفتارها در زمینه فراگیری خواند و گفت: تحقیقات علمی نشان داده که 10 درصد مبتلایان با رعایت نکردن مقررات باعث به خطر افتادن 80 درصد بقیه افراد می شوند.

وی با اشاره به افزایش آزمایش های کرونا گفت: یکی از 7 برنامه در نظر گرفته شده برای مقابله با فراگیری، افزایش تست های تولید داخل است.

رئیسی افزود: از امروز کیت های 100 هزار تست به دست ما می رسد و امیدواریم طی دو هفته آینده آزمایش ها را به 100 هزار تست رایگان برسانیم.

وی همچنین به تصویب بسته های حمایتی اشاره کرد و گفت: این بسته ها در زمیه چک ها و معیشت و اموری از این قبیل است که تشریح و اطلاع رسانی خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°