صحن مجلس نصف شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:28 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۶۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
با هدف پیشگیری از فراگیری کرونا، جلسات نمایندگان در صحن مجلس با نیمی از نمایندگان تشکیل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نحوه تشکیل جلسات نمایندگان در ایام محدودیت های کرونایی را اعلام کرد.

فرهنگی گفت: جلسات نمایندگان در روزهای یکشنبه و چهارشنبه تشکیل می شود اما نیمی از نمایندگان در صحن حضور می یابند و نیم دیگر در محل های دیگری در ساختمان مجلس مستقر می شوند.

وی افزود: مهمانان نیز بصورت کاملا محدود دعوت خواهند شد و مراجعات مردمی هم فعلا متوقف شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه بر همین اساس نه جلسات صحن تعطیل خواهد شد و نه از پروتکل‌های بهداشتی تخطی می‌شود، ابراز داشت: نمایندگانی که دارای صندلی با شماره‌های فرد هستند در صحن و مابقی در محل کمیسیون تلفیق و ساختمان مشروطه به صورت مجازی حضور خواهند داشت و در روز چهارشنبه این شیوه بالعکس خواهد شد.

محدودیت حضور نمایندگان و مهمانان در صحن و کمیسیون‌ها

فرهنگی افزود: زمان برگزاری جلسات علنی نیز از از ۷ و ۴۵ دقیقه صبح تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه خواهد بود و مابین آن تنفس جهت ضدعفونی محل حضور نمایندگان برقرار خواهد شد همچنین مراسم نماز جماعت و پذیرایی نخواهیم داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به حضور محدود مهمانان صحن و کمیسیون ها، اظهار داشت: زمان جلسات کمیسیون‌ها در دو هفته پیش رو، صبح‌های دوشنبه و سه شنبه و با حضور دو سوم اعضای کمیسیون‌ها در محل‌های تعیین شده در مجلس خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین از نمایندگان درخواست شده به حوزه‌های انتخابیه خود نرفته و مراجعات حضوری نداشته باشند تا مشکلی از این طریق پیش نیاید.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان درباره نحوه حضور رسانه‌ها در مجلس طی دو هفته آتی خاطرنشان کرد: خبرنگاران به صورت محدود در مجلس حضور خواهند داشت و جلسات صحن را پوشش خواهند داد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°