ثبت‌نام ظرفیت خالی مسکن ملی در پایان آذر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:55 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۴۶۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: پایان آذرماه ظرفیت‌های خالی مسکن ملی شناسایی و برای آن‌ها جایگزین انتخاب می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «محمود محمودزاده» روز شنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: پیش‌تر تا ۳۰ آبان به ثبت نام کنندگان مسکن ملی که پیامک دریافت کرده بودند زمان دادیم تا مدارک خود را تکمیل و واریز اولیه وجه را انجام دهند.

وی با اشاره به عقب ماندن برخی استان‌ها از تعیین تکلیف نهایی متقاضیان، گفت: هنوز بررسی در استان‌ها کامل نشده و پیامک برای حضور و مشارکت متقاضیان ارسال نشده است بنابراین مهلت تکمیل اطلاعات و ترغیب متقاضیان به واریز وجه اولیه تا ۳۰ آذرماه تمدید شد.

به گفته محمودزاده، کارگزاران طرح اقدام ملی مسکن، ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، شهر‌های جدید و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا پایان آذرماه فرصت دارند اطلاع رسانی را کامل کنند.

وی گفت: بر این اساس پایان آذرماه، ظرفیت‌های خالی مسکن ملی در کل کشور را شناسایی و برای آن‌ها جایگزین انتخاب می‌کنیم.

محمودزاده توضیح داد: برخی از استان‌ها در اجرای طرح اقدام ملی مسکن عقب هستند و متقاضیان را تعیین تکلیف نکردند، بر این اساس هرگونه اقدامی در خصوص جایگزینی و یا پیشرفت پروژه‌ها وابسته به تعیین تکلیف افرادی است که واجد شرایط شناخته شدند.

به گزارش ایرنا، اولین واحد‌ها از پروژه مسکن ملی ۴۰۰ هزار واحدی، به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحد‌ها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می‌رسد.

ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه می‌کردند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شد. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آن‌ها می‌شوند.

وزارت راه هم چنین در اقدامی جدید در کلانشهر‌ها این فرصت را با اولویت پروژه‌های نیمه تمام برای سازندگان ایجاد کرد تا بدون قرمز شدن فرم «ج» بتوانند در قالب طرح اقدام ملی مسکن تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد دریافت کنند.

بر این اساس برای تکمیل پروژه‌های بخش خصوصی در تهران، کلانشهر‌ها و سایر شهر‌هایی که از متقاضیان برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نشده، تسهیلات خودمالکی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای هر واحد با اولویت پروژه‌های نیمه تمام پرداخت می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°