سرعت "شاد" با توزیع ترافیک بیشتر می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:55 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۷۲۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
مشئول شبکه "شاد":
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: افزایش سرعت شبکه "شاد" از طریق شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات در حال پیگیری است، از سوی دیگر هم وزارت آموزش و پرورش تلاش دارد با توزیع بار ترافیکی، سرعت را بالا ببرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سرعت سیدحسن الحسینی مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه "شاد" در گفتگو با برنامه "چاپ اول" شبکه خبر اظهار داشت: در جریان ایجاد شبکه "شاد" یک پلتفرم پیامرسان تبدیل شد به پلتفرم کامل آموزشی و "شاد ۲" از ابتدای سال تحصیلی رونمایی شد؛ این شبکه تعاملی است و اکنون ۱۰ میلیون و صد هزار نفر در آن، با تعامل کامل آموزش می‌بینند و حجم کلاس‌هایی که ما اکنون به صورت زنده برگزار می‌کنیم، حدود ۶۲۰ هزار کلاس در روز است.


وی افزود: حجم بار ترافیکی که در این شبکه مصرف می‌شود حجم قابل توجه ۳۳۰ گیگابایت بر ثانیه است و پیام‌هایی که برای هر دانش اموز در روز جابجا می‌شود، حدود ۲۰ پیام است که همه این‌ها نشانگر این است که تعامل بخوبی انجام می‌شود هرچند قبول دارم که مشکلاتی نیز وجود دارد.

الحسینی ادامه داد: این سیستم نیاز به مشاوره دارد و لذا ما بزودی مشاوره را ابلاغ می‌کنیم و در این سیستم کسانی درس دانش آموزان را پیگیری می‌کنند، به خانواده‌ها زنگ میزنند و از این طریق تعامل بیشتری را برقرار می‌کنند و انگیزه‌ها را می‌سازند تا آموزش بهتر اتفاق بیفتد.

افزایش سرعت "شاد" با نوبت‌بندی حضور دانش‌آموزان

در ادامه برنامه، پیام مادر یک دانش آموز پایه دوم ابتدایی درباره شبکه "شاد" در برنامه پخش شد که از سختی‌های ارسال و دانلود عکسها، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی در "شاد" گلایه داشت که معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این تماس گفت: خبر خوبی که برای والدین و دانش آموزان دارم این است که زون بندی ترافیک در آموزش و پرورش از امروز ابلاغ می‌شود؛ به این ترتیب که دانش آموزانی که متوسطه اول و دوم هستند، صبح‌ها تحصیلات خواهند داشت و اجازه دارند در "شاد" حاضر باشند و بعد از ظهر‌ها هم نوبت دانش اموزان ابتدایی است که به کمک والدین متکی هستند، این فرآیند به بحث افزایش سرعت در شبکه "شاد" کمک خواهد کرد.

وی افزود: ضمن اینکه افزایش سرعت، از طریق شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات در حال پیگیری است، از سوی دیگر هم وزارت اموزش و پرورش تلاش دارد با توزیع بار ترافیکی سرعت را بالا ببرد.

آموزش معلمان در حال پیگیری است

الحسینی تصریح کرد: ضمن اینکه آموزش معلمان هم در حال پیگیری است؛ اکنون بسیاری از ظرفیت‌های "شاد" بلا استفاده مانده و متاسفانه همین آشنایی کم دانش آموزان و والدین و معلمان باعث شده که از همه ظرفیت شبکه استفاده نشود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: از امروز الزام می‌شود که حتما مدارس فقط باید در این ساعات در شبکه حضور داشته باشند تا ترافیک توزیع شود و حتما در این توزیع شدگی، سرعت بهتر می‌شود و بحث دانلود و آپلود بهبود خواهد یافت و حتما تعامل راحت‌تر و روان‌تر انجام خواهد شد.

در ادامه این برنامه، الحسینی در پاسخ به سوالی درباره مشکل سرعت در این شبکه و قول وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه بزودی مشکلات شاد حل می‌شود، اما هنوز با گذشت حدود سه ماه از آغاز سال تحصیلی اتفاقی نیفتاده است، گفت: من اسم این مسائل را "مشکل" نمی‌گذارم؛ شاد الان به عنوان یک اپلیکیشن موفق آموزشی و رتبه یک کشوری در حال فعلیت است. اپلیکیشن‌های کوچکی که بعضا دانشگاه‌ها به کار گرفتند، با ۱۰ یا ۲۰ هزار کاربر حتما مشکلات بسیاری دارند و لذا طبیعی است که با ۱۵ میلیون دانش موز که عضو شاد هستند ما مشکلاتی را داشته باشیم البته هرروز کمیته فنی تشکیل می‌شود و مشکلات خانواده‌ها و دانش اموزان را رصد می‌کند.

الحسینی ادامه داد: ما یک بخش مهمتر داریم که بیشتر مشکل را من در آن می‌بینم، یعنی مشکلات دانش آموزانی که به هیچ ترتیب در شاد و در هیچ فضای مجازی دیگری هم نیستند و عملا بحث آموزش آن‌ها به علت نداشتن device (تبلت و گوشی هوشمند و ...) با مشکل مواجه است. امروز وزارت آموزش و پرورش، آموزش ترکیبی را دنبال می‌کند و به نظر می‌رسد که درسنامه‌های خودآموز و آموزش‌های تلویزیونی که خیلی خوب وارد مدار شده اند، می‌توانند به عنوان مکمل آموزش‌های مجازی به مدد نظام تعلیم و تربیت کشوری بیایند.

مشکلات مردم در "شاد" کمتر شده است

مسئول شبکه "شاد" در پسخ به سوالی مبنی بر اینکه مشکل مردم با سرعت و نحوه آپلود شدن فایل‌ها در شبکه شاد چه زمانی قرار است حل شود هم گفت: روند‌ها به سمت کاهش مشکلات پیش می‌رود و الان حجم مراجعه به پشتیبانی‌ها و call center‌های ما به شدت کمتر شده، پس معلوم است که مشکل کمتر شده است البته نه اینکه مشکل وجود ندارد. ما باید حساس باشیم و از مردم هم پوزش میخواهیم، اما به مرور این مشکلات فنی حل می‌شود و شبکه شاد باید توسعه یابد تا پاسخگوی همه نیاز‌های آموزشی و پرورشی درون کلاس بازسازی شده در فضای مجازی باشد.

وی افزود: کمیسیون‌هایی به صورت شبانه روزی مشغول کارند تا مشکلات سرعت "شاد" را حل کنند، مهم این است که از این نقطه‌ای که هستیم به نقطه بهتر برسیم تا دانش آموز به بهترین شکل و با آرامش کامل تحصیلاتش را انجام دهد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ما می‌دانیم که در کلاس فیزیکال چه اتفاقی میفتد، این دقیقا باید در فضای مجازی بازسازی شود البته ما محدودیت‌هایی داریم که با توجه به این شرایط "شاد" راه اندازی شده، محدودیت‌هایی که درباره سرعت اینترنت در کشور و پهنای باند و زیرساخت‌ها وجود دارد.

الحسینی در پایان تاکید کرد که ما الان به سه میلیون و ۲۰۰ هزار تبلت برای دانش آموزانمان در سراسر کشور نیاز داریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°