طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت علیه کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:25 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۷۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: طرح مشترکی با وزرات بهداشت با حضور چند هزار تیم پزشکی برای مبارزه با بیماری کرونا تهیه کرده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردارمحمدحسین سپهر در برنامه گفتگوی خبری ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: سازمان بسیج مستضعفین با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در زمینه مبارزه با کرونا تعامل خوبی دارد و طرح مشترکی را در این زمینه تهیه کرده ایم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: این طرح در هفته گذشته به تمام استانداری ها، دانشگاه علوم پزشکی و رده‌های سپاه و بسیج ابلاغ شد و هدف این طرح قطع زنجیره انتقال ویروس است.

او گفت: برای مبارزه با ویروس کرونا، هیچ راهی جز تشخیص و شناسایی سریع بیماری و بیماران نداریم و بعد شناسایی مبتلایان، باید آن‌ها را سریعاً ایزولاسیون، قرنطینه و درمان کنیم و افراد مرتبط با آن‌ها را هم باید شناسایی و در خانه‌ها و مکان‌ها خاص قرنطینه کنیم.

سردارمحمدحسین سپهر گفت: این طرح علمی، تجربی و امیدوار کننده است و تمام خدمات توسط چند هزار تیم پزشکی متشکل از پزشک، پرستار، مراقبین سلامت و بسیجیان انجام می‌شود که این افراد محله به محله، پایگاه به پایگاه و خانه به خانه را پایگاه سلامت قرار می‌دهند.

او گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور، تامین پزشک، پرستار و کادر خدماتی بیمارستان‌ها توسط جامعه پزشکی بسیج، آموزش و توانمند سازی مردم در رسانه‌های عمومی، مساجد و اماکن عمومی، ضد عفونی اماکن عمومی، تولید و توزیع ماسک، توزیع اقلام بهداشتی، تامین نیاز‌های محرومین و نهضت کمک‌های مومنانه به مردم آسیب دیده ازکرونا از اقدامات بسیج بوده است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ۱۷ میلیون ماسک، روزانه در کارگاه‌های بسیج تولید می‌شود و توان صادرات آن را در قالب استاندارد‌های جهانی داریم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°