مراجعه به موقع به بیمارستان احتمال درمان را افزایش می‌دهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:42 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۴۷۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
رؤسای بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و رسول اکرم (ص) با بیان این که محدودیت‌ها حتما از بیماری می‌کاهد گفتند: در شرایط فعلی علت اصلی فوت بیماران کرونا دیر مراجعه کردن مبتلایان به بیمارستان هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر خسرو صادق نیت، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از ۹۵ درصد بیمارانی که به موقع برای درمان به بیمارستان امام خمینی مراجعه کرده اند بهبود پیدا کرده اند، بیماران نباید از بیمارستان بترسند، زیرا دیر مراجعه کردن به بیمارستان تاثیر درمان را کمتر می‌کند.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت: اتفاقی که در موج سوم بیماری شاهدش هستیم مراجعه و حضور اعضای خانواده هاست، شده که یک اتاق ۳ تخته ما همه اعضای یک خانواده بوده اند و متاسفانه اغلب آن‌هایی که بیماری زمینه‌ای داشتند شاهد فوتشان بوده ایم.

صادق نیت، مردم را به رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری توصیه کرد و افزود: تجربه‌ها نشان داده که اجتناب از مهمانی‌ها و دورهمی‌ها و شرکت نکردن در تجمعات قطعا میزان بیماری را کاهش می‌دهد و زنجیره انتقال بیماری را می‌شکند.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت: با اطمینان خاطر عرض می‌کنم که در بیمارستان‌های دانشگاهی دارو و درمان بر اساس اطلاعات علمی درست تجویز می‌شود و ما از دارو‌هایی که اثربخشی آن‌ها تایید نشده استفاده نمی‌کنیم و دارو‌ها همه تحت پوشش بیمه هستند و از بیماران حدود ۱۰ درصد هزینه دریافت می‌شود و حتی اگر بیماران بیمه هم نباشند خدمات را طبق تعرفه دولتی دریافت می‌کنند.

صادق نیت گفت: هم به لحاظ تجهیزات و هم دارو وضعیت بسیار مطلوبی داریم و در این زمینه کار بزرگی انجام گرفته است.

دکتر تقی ریاحی رئیس بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) نیز با اشاره به این که افزایش موارد بیماری و ابتلا به دلیل تست‌های بیشتری است که انجام می‌گیرد افزود: تمام دارو‌هایی که در دنیا به عنوان دارو‌های موثر شناخته می‌شوند در تمام بیمارستان‌های ما موجود است و این دارو‌ها تماما دارو‌های بیمارستانی هستند که بر اساس پروتکل درمانی تجویز و متناسب با شرایط و سن و سال بیمار استفاده می‌شوند.

دکتر ریاحی گفت: در شرایط فعلی کشور علت اصلی فوت بیماران کرونا مراجعه نکردن به موقع به بیمارستان است.

حمیدرضا گودرزی رئیس کمیته اجتماعی ستاد مقابله با کرونای تهران هم در ارتباطی تصویری با برنامه از همکاری بسیار خوب مردم در رعایت مقررات منع رفت و آمد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح گفت و افزود: آن‌هایی که رعایت نکنند با پیامک به آن‌ها اعلام می‌کنیم که مرتکب تخلف شده اند و ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

سرهنگ شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران هم گفت: مخدوش کردن پلاک به خودی خود جرم است و علاوه بر جریمه ۲۰۰ هزار تومانی خودروی متخلف به پارکینگ منتقل خواهد شد و فرد به دادگاه معرفی خواهد شد.
 
دکتر محمد طالب پور رئیس بیمارستان سینا هم از کاهش تعداد بستری‌ها طی چند روز اخیر خبر داد و گفت: این محدودیت‌ها عامل نجات جان بسیاری از هموطنان خواهد بود، مراجعه بیماران نسبت به قبل تا نصف کاهش پیدا کرده و انشاء اله تعداد فوتی‌ها هم تا چند روز دیگر سیر کاهشی پیدا کند.

دکتر خرسند و دکتر فقیه دینوری و دکتر تدین روسای بیمارستان‌های امام رضا (ع) مشهد، امام رضا (ع) تبریز و شهید فقیهی شیراز هم در ارتباط تصویری با برنامه با اشاره به این که در کنار بیماران کرونا به دیگر بیماران نیز خدمات دهی ادامه دارد گفتند که یکی از دلایل افزایش بیماری و بیماران کرونا، رعایت نکردن فاصله گذاری و مهمانی‌ها و دورهمی‌های شبانه و روزانه است. آن‌ها همچنین از آغاز روند کاهش تعداد بیماران بستری کرونا نیز خبر دادند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°