ترخیص ۱.۴ میلیون تن کالا از گمرک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۸۱۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: تا کنون ۱.۴ میلیون تن کالا از گمرک ترخیص شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رزم‌حسینی امروز در حاشیه نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس و در جمع خبرنگاران، در خصوص افزایش قیمت گوشت مرغ و تخم‌مرغ با اشاره به تقسیم کار با وزارت جهاد کشاورزی، تصریح کرد: در حوزه گوشت قرمز و مرغ و تخم‌مرغ مسئولیت بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.

رزم حسینی، با بیان اینکه ما به عنوان تامین کننده نهاده‌های دامی تاکنون ۱/۴ میلیون تن کالا را از گمرکات ترخیص کرده ایم، افزود: در مجموع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بندر عباس و بندر امام خمینی(ره) وجود داشت که با توجه به دستور رئیس جمهور و بازدید بنده به سرعت در حال ترخیص است.

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: کالا‌های ترخیص شده تحویل وزارت جهاد کشاورزی می‌شود که این وزارتخانه باید از طریق سامانه بازارگاه توزیع کند.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی مطالبه افزایش قیمت برخی کالا‌ها را داشت که ستاد تنظیم بازار به در برابر آن مقاومت کرد.

رزم حسینی با تاکید بر لزوم توجه به تولیدکنندگان و جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی دام و طیور تصریح کرد: ما باید اقداماتمان را طوری تنظیم کنیم که هم تولیدکنندگان امکان ادامه تولید داشته باشند و هم قیمت در بازار داخل متعادل باشد.

برای افزایش تولید سیگار داخلی اقدام کرده‌ایم

وزیر صنعت معدن و تجارت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مسئول حوزه قاچاق سیگار دانست و گفت: ما برای افزایش تولید داخل سیگار اقدام کرده‌ایم.

رزم حسینی در حاشیه نشستِ امروز کمیسیون صنایع و معادن و در جمع خبرنگاران در خصوص بازار قاچاق سیگار، افزود: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسئول کنترل قاچاق در کشور است و وزارت صمت تنها یک عضو این ستاد است.

وی افزود: آنچه ما می‌توانیم انجام دهیم در حوزه تولید داخل است که خوشبختانه برای افزایش تولید داخل اقدام کرده‌ایم.

وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین گفت: دو مولفه ایجاد محدودیت و همچنین نرخ ارز عامل اصلی قاچاق کالا در کشور است، وقتی محدودیت ایجاد می‌کنیم، متاسفانه در آن سو، قاچاق کالا انجام می‌گیرد.
 
رزم حسینی همچنین درخصوص فعالیت شرکت‌های خارجی تولید دخانیات در کشور گفت: شرکت‌هایی که مجوز تولید دارند، کارشان را انجام می‌دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °