برگزاری مجازی سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی مفاخر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۸۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
سومین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی مفاخر ویژه دانشمندان معاصر از امروز به صورت مجازی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور جلوگیری از انتشار بیماری کرونا و همچنین حفظ سلامت هنرمندان و دیگر دست اندرکاران برگزاری این دوره از سمپوزیوم ملی مفاخر، این رویداد بزرگ هنری را از امروز (دوشنبه، سوم آذر) به صورت مجازی برگزار می‌کند.

برگزاری مجازی سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی مفاخر

این سازمان پس از برگزاری ۲ رویداد مهم هنری در حوزه مجسمه‌سازی مفاخر، سومین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی ویژه مفاخر معاصر را سوم آذرماه آغاز و در ماه‌های پیش رو، دهمین سمپوزیم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را نیز برگزار خواهد کرد.

هنرمندان گرامی می‌توانند جهت شرکت با ارائه سوابق حرفه‌ای مرتبط در این سمپوزیوم ثبت نام کنند.

برگزاری مجازی سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی مفاخر


همچنین این سمپوزیوم مختص طراحی و ساخت سردیس بوده و با ایجاد فضای مناسب برای گردهمایی هنرمندان مجسمه ساز، تلاش می‌کند ضمن بهره گیری از وجود هنرمندان مجرب زمینه انتقال تجربیات اساتید را به نسل جوان مجسمه سازی کشور فراهم آورد.

اندازه سردیس‌ها براساس مقیاس ۵/۱ برابر ابعاد طبیعی سر انسان با ارتفاع ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر تعیین شده است. همچنین ستاد اجرایی سمپوزیوم مواد مصرفی شامل گل یا خمیر مجسمه سازی را به اندازه مورد نیاز فراهم کرده و سه پایه مجسمه سازی در اختیار هنرمند قرار می‌دهد.

برگزاری مجازی سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی مفاخر

در طول برگزاری سمپوزیوم امکان بازدید شهروندان از این رویداد به منظور تعامل وگفت‌وگو با هنرمندان وجود دارد. در این رویداد ۲۱ هنرمند از سوم آذرماه سردیس ۲۱ نفر از مفاخر ملی را در کارگاه‌های شخصی‌شان می‌سازند.

برگزاری مجازی سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی مفاخر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °