بازداشت ۳۱ کارچاق‌کن، رشوه‌دهنده و رشوه‌بگیر در دستگاه قضا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:20 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۸۴۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه گفت: در ماه‌های اخیر ۱۲ نفر از کارکنان دستگاه قضا به اتهام ارتشاء، ۱۸ وکیل به اتهام اعمال نفوذ در پرونده‌ها با پرداخت رشوه و یک کارچاق‎کن حرفه‌ای فعال در مقابل یکی از مجموعه‌های قضایی، بازداشت شده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  حجت‌الاسلام "عبداللهی"، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته برای مقابله با تخلفات کارکنان و مرتبطین با دستگاه قضا از جمله وکلای رسمی دادگستری خبر داد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه افزود: در ماه‌های اخیر ۱۲ نفر از کارکنان دستگاه قضا در بخش‌های مختلف به اتهام ارتشاء دستگیر شده‌اند. همچنین با ۱۸ نفر از وکلایی که در بخش‌های مختلف قضایی برای اعمال نفوذ در پرونده‌ها با پرداخت رشوه تلاش می‌کردند، بازداشت شدند و در همین زمینه یک کارچاق‎کن حرفه‌ای که به صورت علنی در مقابل یکی از مجموعه‌های قضایی فعالیت داشت، دستگیر شد.

رئیس قوه قضاییه در جلسه صبح امروز(دوشنبه) شورای عالی قضائی بر لزوم برخورد با افراد فاسد در مجموعه مرتبطین با دستگاه قضا، گفت: مفسدین باید بدانند که وضعیت برای هرگونه فعالیت ناسالم در قوه قضاییه قرمز است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: ما اجازه نمی‌دهیم چهره دستگاه کارآمدی که قضات آن بعضاً به صورت شبانه‌روزی در آن مشغول خدمت هستند و با اجاره‌نشینی و سختی زندگی خود را می‌گذرانند، با این نوع اقدامات موردی به گونه دیگری نشان داده شود. انتظار این است که جریان وکالت خودش نظارت داشته باشد تا فسادی در این مجموعه رخ ندهد.
برچسب ها: قضا ، بازداشت ، رشوه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۱۰°