۲۱ مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۴۸۶۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
معاون حقوقی سازمان بورس گفت: در ادامه اقدامات نظارتی سازمان بورس، ۲۱ نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت ۶ ماهه و جریمه نقدی و ۴ شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

۲۱ مدیر بورسی سلب صلاحیت شدندبه نقل از تسنیم، جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده تخلفات اشخاص حقوقی که از مقررات بازارگردانی و بازارسازی تخلف کرده و این تکلیف را انجام نداده‌اند، روز دوشنبه سوم آذرماه به پرونده‌های جدید بازارگردانی رسیدگی شد.

وی افزود: در نتیجه چهار شخص حقوقی دیگر متخلف شناخته شدند که ضمانت اجرای قانونی علیه مدیران آن اعمال خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، بدین ترتیب و طبق احکام صادره از مرجع انتظامی سازمان بورس، ۲۱ نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت ۶ ماهه و جریمه نقدی و ۴ شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

معاون حقوقی سازمان بورس همچنین با اشاره به شکایت‌های رسیده در مورد افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی "گ" گفت: با توجه به استدلال‌ها و استنادات طرفین موضوع از طرف معاونت حقوقی بررسی شده و پرونده به مرجع صالح قانونی ارجاع و گزارش خواهد شد.

در مجموع تخلف ۱۸۹ مدیر و ۳۷ ناشر احراز شد

در همین راستا سیاوش وکیلی مدیرکل روابط عمومی سازمان بورس هم گفت: تعداد مدیرانی که به دلیل عدم اجرای مقررات بازارگردانی تاکنون متخلف شناخته شده اند به ۱۸۹ نفر رسید. همچنین ۳۷ ناشر (شخص حقوقی نیز تاکنون) اخطار کتبی دریافت کرده اند.

وی گفت: از سوی دیگر قطع پاره‌ای از خدمات بازار سرمایه به شرکت‌ها و ناشران متخلف در صورت اصرار به رویه فعلی در دست بررسی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °