رشد جمعیت جهان در سال ۲۱۰۰ متوقف می‌شود!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۰۴۸۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات "pewresearch" پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۱۰۰، جمعیت جهان با نرخ رشد سالانه کمتر از ۰.۱ درصد و با افت شدید نسبت به نرخ فعلی، به ۱۰.۹ میلیارد نفر رسیده و در نهایت متوقف شود!
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از تسنیم، بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات پیو "pewresearch" از داده‌های جدید سازمان ملل، برای نخستین بار در تاریخ مدرن، انتظار می‌رود که جمعیت جهان در پایان قرن جاری عمدتاً متوقف شود!

عمده این توقف به دلیل کاهش نرخ باروری جهانی است؛ پیش بینی می‌شود تا سال ۲۱۰۰، جمعیت جهان با نرخ رشد سالانه کمتر از ۰.۱ درصد و با افت شدید نسبت به نرخ فعلی، به ۱۰.۹ میلیارد نفر برسد.

بین سال‌های ۱۹۵۰ تا امروز، جمعیت جهان هر ساله بین ۱ تا ۲ درصد رشد کرده است و از ۲.۵ میلیارد نفر به بیش از ۷.۷ میلیارد نفر افزایش یافته است؛ بر این اساس جمعیت جهان تا سال ۲۱۰۰ افزایش یافته و در نهایت متوقف می‌شود!

رشد جمعیت جهان در سال ۲۱۰۰ متوقف می‌شود!

گفتنی است، کشور‌های مختلف جهان چند سال است که این هشدار‌های جمعیتی را مبنای سیاست‌های خود قرار داده اند و با انواع مختلف مشوق‌ها و حمایت‌ها سعی در کنترل و مهار کاهش جمعیت خود دارند؛ بسیاری از کشور‌هایی که در خطر کاهش جمعیت قرار دارند، توانسته‌اند با اعمال سیاست‌هایی سطح باروی خود را در حد نرخ جانشینی (۲.۱ فرزند) حفظ کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °