بسیج ریشه قرآنی دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:50 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۴۸۷۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
نماینده، ولی فقیه در بسیج گفت: بسیج ریشه قرآنی دارد و شامل مومنانی است که از لذت دنیایی عبور کرده و خود را وقف مردم و دین کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام محمد رضا تویسرکانی، نماینده، ولی فقیه در بسیج در برنامه چاپ اول افزود: قرآن از گروهی نام می‌برد که به دنبال پیاده کردن ارزش‌های الهی هستند فقط بخاطر خدا.

وی گفت: آیه آخر سوره صف از انصار الله نام می‌برد و به مومنان خطاب می‌کند شما باید یاری گر دین خدا باشید. وی همچنین گفت: در سوره‌های ممتحنه، مجادله و سوره‌های دیگر قرآن هم از جمله آیه ۵۶ سوره مائده از گروه دیگری به نام حزب الله نام می‌برد و در سوره آل عمران می‌فرماید عده‌ای در راه دین خدا ضعف و عجز ندارند و محکم برای پیاده کردن دین خدا ایستاده اند تا مردم به عدالت، رفاه، آزادی، ثروت و معنویت دست یابند از این رو بسیج ریشه قرآنی دارد.

حجت الاسلام محمد رضا تویسرکانی ادامه داد: بسیجیان خود را وقف دین و مردم کرده اند، زیرا مردم از دین جدا نیستند و دو قطب نیستند و دو روی یک سکه هستند و از این رو رهبر انقلاب فرمودند: " بسیجی یعنی علی که خود را وقف خدمت به مردم کرد" و یا امام (ره) که فرمودند: بسیج لشکر مخلص خداست و این فلسفه بسیج است.

وی افزود: بسیجیان در همه اقشار هستند و به طور مثال اکنون بسیج جامعه پزشکی با حضور هزاران پزشک در زمینه کرونا در گروه‌های سازماندهی شده در محلات و مساجد حضور دارند و به طور رایگان در حال خدمات رسانی هستند.
 
 
برچسب ها: بسیج ، قران ، خدمت ، دین ، مردم
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°