صف‌های طولانی خرید مرغ در روز‌های کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:48 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۸۹۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
در پی دستور رییس سازمان بازرسی کل کشور، اشکان میرمحمدی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی و تیم بازرسان امروز با حضور در میدان بهمن تهران بر نحوه عرضه مرغ در غرفه‌ها اعم از عمده و خرده فروش نظارت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کارشناسان سازمان تعزیرات حکومتی و صمت استان تهران نیز حضور یافتند و با توجه به صف طولانی مردم از اول صبح برای خرید مرغ با قیمت مصوب، با فروشندگانی که نسبت به عرضه با قیمت مصوب اقدام نکرده بودند برخورد قانونی کردند.
 
 

از آنجا که نهاده‌های تولید توسط شرکت پشتیبانی امور دام و سامانه بازارگاه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد، مرغدار موظف است بر اساس نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه کند.

قیمت مرغ برابر مصوبه ۱۳۴۰۰ تومان درب مرغداری و با نوسان ۱۰درصدی ۱۴۴۰۰تومان در سطح کل کشور حداکثر قابل عرضه است که بنا بر مصوبه با ۶۰۰۰ تومان هزینه حمل و نقل و... بایستی به نرخ۲۰۴۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

در همین رابطه میرمحمدی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه وزارت جهاد بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت موظف است تنظیم بازار تا سطح عمده فروشی را مدیریت کند، نظارت بر توزیع در سطح خرده فروشی و تنظیم بازار آن را بر عهده سازمان حمایت و وزارت صمت دانست و از تعزیرات حکومتی نیز به منظور اعمال قانون بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار درخواست همکاری کرد.

از آنجا که برخی عرضه کنندگان، نهاده‌های تولید را در بازار آزاد به نرخ آزاد خریداری کرده اند و مرغ را بالاتر عرضه می‌کنند، میرمحمدی بازرس کل امور صمت اظهار داشت قیمت مصوب ۲۰۴۰۰ تومان با رعایت همه جوانب و با حضور همه مسئولان ذیربط در نظر گرفته شده و هرگونه عرضه بالاتر از آن خلاف مصوبه و مستلزم اعمال قانون است.

صبح امروز بر همین مبنا با واحد‌های عرضه کننده که رعایت مصوبه را نکرده بودند با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور و اقدام صمت، از سوی تعزیرات حکومتی برخورد قانونی صورت پذیرفت و واحد‌های متخلف توسط قاضی سیار تعزیرات حکومتی جریمه و پلمب شدند.

میرمحمدی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور از مدیران وزارت جهادکشاورزی نظارت بر خط در راستای مصوبه اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت را خواستار شد تا با مدیریت صحیح و جوجه ریزی مناسب برنامه ریزی لازم برای تنظیم بازار مرغ را معمول کنند و از مسئولان وزارت صمت و سازمان حمایت نیز نظارت دقیق بر روند عرضه مرغ در سطح خرده فروشی را مطالبه کرد.

بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور از مردم شریف درخواست کرد تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گرانفروشی با سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۱۰°