برخورد با پزشکان متخلف در زایمان‌های مناسبتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:03 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۸۹۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
رئیس اداره سلامت وزارت بهداشت گفت: در شرایط پاندمی کووید ۱۹ سزارین‌های مناسبتی می‌تواند جان مادر و نوزاد را با خطر مضاعف روبرو کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر چنگیزی رئیس اداره سلامت وزارت بهداشت در گفتگو با بخش پیگیری شبکه خبر گفت: درمورد پیامد‌های سزارین‌های انتخابی در تاریخ‌های مناسبتی هم بحث عوارض مادری و جنینی و نوزادی را داریم، هم بحث بستری‌هایی که به دلیل تولد زودرس بچه‌ها اتفاق می افتد، اما در بحث پاندمی کووید معضل چند برابر می‌شود، چون تعدادی از مادران بدون علامت هستند و مشخص نیست کووید دارند و به علت مداخله تهاجمی و جراحی‌های بی مورد و غیر ضروری کووید در این افراد می‌تواند شعله ور شود و جان مادر را به خطر بیندازد و در عین حال باعث آسیب‌های جنینی و نوزادی شود و بستری مادر و استفاده از دستگاه تنفس در آی سی یو می تواند در نهایت به مرگ مادر منتهی شود.

چنگیزی گفت: هر دو معاونت بهداشت و هم معاونت درمان مکاتباتی با دانشگاه‌ها داشتند در واقع برخوردشان به این طریق خواهد بود که درباره افزایش سزارین‌های مناسبتی به تعداد غیرمتعارف، گزارش‌هایی به معاونت درمان خواهد آمد و متخلفان حتی به هیئت‌های انتظامی و پزشکی قانونی و نظام پزشکی معرفی خواهد شد.

با اشاره به معضل پاندمی کووید گفت: در مواردی که سزارین خارج از تعداد متعارفِ خانم دکتر هم نباشد، اما عوارضی برای نوزاد و مادر به وجود آورد وزارت بهداشت کماکان مدعی خواهد شد و با نقض دستورالعمل‌ها مراجع قضایی با پزشک و بیمارستان برخورد می‌کند.
 
رئيس اداره سلامت مادران و جراح زنان، زايمان و نازايي با بيان اينكه در زايمان طبيعي و سزارين‌ها نبايد مداخلات غيرضروري انجام شود، گفت: بايد اجازه داد كه سن بارداري به ۴۰ هفته برسد و نبايد تاريخ ۹/۹/۹۹ خاطره بدي تبديل شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°