بسیج؛ مدافع همیشگی استقلال و منافع ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:46 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۹۴۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
رئیس جمهور گفت: بسیج یکی از یادگاران مهم امام راحل است که همواره می‌توانیم از آن برای حفظ استقلال کشور، منافع ملی، رشد کشورمان و حمایت از مردم استفاده کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در نشست هیات دولت با تبریک هفته بسیج، افزود: این نهاد که به فرمان حضرت امام (ره) در ۵ آذر سال ۵۸ تشکیل شد، بسیار حائز اهمیت است، زیرا در مقاطع مختلف اعم از دوران دفاع مقدس تاکنون نقش بسیار ارزنده‌ای داشته و دارد.
  رئیس جمهور همچنین با اشاره به نقش موثر بسیج در مقابله با همه گیری بیماری کرونا و کمک به مردم در دیگر بلایای طبیعی، گفت: می‌بینیم که وقتی شرایط نامساعدی مانند جاری شدن سیل و وقوع زلزله و دیگر حوادث روی می‌دهد، بسیج یکی از نیرو‌هایی است که به سرعت به صحنه می‌شتابد که امیدواریم روز به روز به خدمات رسانی شان به مردم عزیز ادامه دهند.
 آقای روحانی همچنین افزود: امروز می‌خواهم در دو موضوع از ملت بزرگ ایران سپاسگذاری و تشکر ویژه کنم، نخستین تشکر بابت مقاومت سه ساله ملت آنان در برابر جنگ اقتصادی است.
 رئیس جمهور گفت: در تاریخ ایران ما دو دفاع مقدس داشتیم، یکی این دفاع مقدس هشت ساله در برابر صدامیان و دیگر دفاع مقدس در برابر جنگ اقتصادی ترامپیان.
 آقای روحانی افزود: ملت ایران در جنگ نخست موفق و پیروز شدند در جنگی که تنها بودند و تقریبا همه کشور‌های شرق و غرب پشت متجاوزان قرار گرفتند، اما ملت ایران با استقامت، ایمان و ایثار توانست به پیروزی برسد.
 رئیس جمهور گفت: در این جنگ سه ساله نیز ملت ایران تقریبا تنها بودند و کسی ما را یاری نکرد، با این حال پیروز شدیم.
 آقای روحانی همچنین با تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام اظهارداشت: یکی از بیانات آن حضرت این است که "کسانی در پیشگاه خداوند مقام برتر دارند که حق الناس را خوب بفهمند و عمل کنند و به حقوق مردم توجه داشته باشند"؛ اگر در شرایط کرونایی همین بیان و پیام امام عسکری (ع) را اجرا کنیم بسیار راهگشا خواهد بود.
 
 
 رئیس جمهور گفت:یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران و شکست حتمی و قطعی دشمن، در این جنگ اقتصادی پایان دوران ترامپیست است.
 آقای روحانی در ادامه اظهاراتش جلسه هیئت دولت، افزود: سربازان خط مقدم یعنی کارگران، کشاورزان، صادر کنندگان، تلاشگران تولید و مردم ایران که مقاومت و ایستادگی کردند و امروز ما را به پیروزی و موفقیت رساندند.
 وی همچنین گفت: یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران و شکست حتمی و قطعی دشمن، در این جنگ اقتصادی پایان دوران ترامپیست است، آدمی که بدترین جنایات تاریخ آمریکا را به ویژه نسبت به ملت‌های مستقل، از جمله ایران و مردم مظلوم فلسطین انجام داد، شکست این آدم به خاطر شکست او در مجامع بین المللی در مراجع حقوقی، معیار‌های اخلاقی، افکار عمومی جهان و بالاخره در افکار عمومی ملت آمریکا بود.
 آقای روحانی گفت: ترامپ اقدامات ضد انسانی و تروریستی و سبعانه‌ای نسبت به ملت ایران کرد، حتی در دوران کرونا هم هر روز به تحریم و فشار خود افزود و حتی صندوق بین المللی که می‌خواست به ملت ما در زمینه کرونا و مسائل پزشکی ۵ میلیارد دلار کمک کند، کسی که مخالفت کرد همین گروه حاکم بر کاخ سفید بود که نگذاشتند مردم در شرایط کرونا راحت‌تر بتوانند مقابل این بیماری ایستادگی کنند.
 رئیس جمهور افزود: عوامل شکست این آدم، سیاست‌های غلط خارجی، بهداشتی و اقدام نژادپرستانه و غیرقابل اعتماد بودن برای همه هم برای خارجی‌ها و هم برای مردم کشورش بود که مسیر عوام فریبانه، پوپولیستی را ادامه داد و خدا را شکر این شر از سر مردم آمریکا و منطقه کوتاه شد.
 آقای روحانی همچنین گفت: دولت آینده آمریکا باید کار‌های بزرگی انجام دهد و در برابر اقداماتی که چهره آمریکا را تخریب کرد، بتواند تا حدی شرایط را جبران کند و جبران اشتباهات گذشته را انجام دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۶°