دولت آینده آمریکا اشتباهات ترامپ در قبال ایران را محکوم و جبران کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:32 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۴۹۴۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
رئیس جمهور گفت: امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم ها، سیاست‌های ترامپ نسبت به مردم ایران را با صراحت محکوم و جبران کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در جلسه هیات دولت، افزود: امیدواریم دولت آینده آمریکا به صراحت اقدامات ضد حقوق بشری و تروریستی علیه ایران را محکوم و جبران کند، سیاست‌های نادرستی که دولت قبلی در طول ۴ سال اعمال کرد.
 رئیس جمهور گفت: سیاست‌های ما روشن است، سیاست جمهوری اسلامی ایران همانطور که بار‌ها ما تاکید کرده ایم، تعهد در برابر تعهد، اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش، احترام در برابر احترام، تعهدات بین المللی در برابر تعهدات بین المللی است.
 آقای روحانی افزود: اگر چنین اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، به نظر من حل مسئله بسیار آسان است، ایران و آمریکا هر دو می‌توانند تصمیم بگیرند و اعلام کنند که بر می‌گردند به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷، هم ما بر می‌گردیم و هم آمریکا برگردد، این می‌تواند حل بزرگی برای بسیاری از مسائل و مشکلات باشد و مسیر و شرایط را کاملا تغییر دهد.
 رئیس جمهور گفت: گره اصلی با یک اراده و با یک تصمیم می‌تواند باز شود، ملت بزرگ ایران با مقاومت خود این دستاورد بزرگ را در صحنه بین المللی امروز مشاهده می‌کند.
 آقای روحانی افزود: البته برنامه‌های ما بر این مبنا نیست که فردا چگونه خواهد شد؟ برنامه‌های ما بر مبنای شرایط سخت است که تدوین کرده ایم، قبلا هم گفته ام که ما برنامه ۹ ماهه تدوین کرده ایم و بر آن مبنا هم اجرا کردیم، اما در عین حال همواره این چنین بوده اگر مشکلی برای مردم در زندگی پیش آمده از طریق فشار‌های ناحق و غیر انسانی کاخ سفید بود، هر زمانی که آن‌ها برگردند به تعهدات بین المللی آن شرایط عوض خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°