کشف بیش از ۷.۵ میلیون قلم داروی قاچاق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:33 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۰۰۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
ضربه سنگین نیرو‌های امنیتی به سرشبکه‌های اصلی قاچاق؛
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان از ضربه سنگین نیرو‌های امنیتی به سرباند‌ها و سرشبکه‌های اصلی قاچاق خبر داد و گفت: ۷ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۶۱ قلم داروی قاچاق کشف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد محبی اظهار داشت: طی ماه‌های اخیر به دلیل فراز و نشیب‌های نرخ ارز میل به قاچاق اقلامی مانند برنج، روغن، دارو، شیرخشک صنعتی و دام در جنوب شرق کشور افزایش پیدا کرد که در این راستا بلافاصله با تشکیل کارگروه‌های تخصصی مرتبط، راهکار‌های جلوگیری و مقابله با آن‌ها نیز مشخص شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان افزود: در همین زمینه از ابتدای سال تاکنون هفت میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۶۱ قلم داروی قاچاق در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۹۰ درصدی کشفیات مواجه بودیم. این امر با شناسایی و ضربه زدن به سرباند‌های اصلی و سرشبکه‌های آن صورت گرفت و در این راستا جا دارد از همکاری خوب دستگاه‌های انتظامی و امنیتی و مردم فهیم استان قدردانی شود.

وی ادامه داد: در سال جاری ۴۵۲ هزار و ۵۲۳ کیلوگرم روغن خوراکی قاچاق در استان کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۶ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین با کشف ۴۰۱ هزار و ۵۹۲ کیلوگرم آرد قاچاق توسط دستگاه‌های کاشف، رشد ۱۳۱ درصدی در این بخش به ثبت رسید.

محبی تاکید کرد: در بخش کود شیمیایی نیز در سال جاری مقدار ۱۰۱ هزار و ۲۷۸ کیلوگرم کشفیات داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴۰ درصد رشد داشته است. همچنین میزان ۴۱۰ هزار و ۳۱۸ کیلوگرم شیرخشک صنعتی در سال ۹۹ کشفیات داشتیم که نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در شرایط کنونی نیاز است تا دستگاه‌های نظارتی و اجرایی در این بخش‌ها فعالیت جدی‌تری داشته باشند و با اجرای دقیق قوانین و مصوبات ابلاغی، ضمن مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان کالا جلوی وارد آمدن فشار بر معیشت مردم را بگیرند. از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده انبار‌های احتکاری موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°