اعلام نحوه اعزام و انتقال بیماران در مراکز تامین اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:25 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۰۲۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای از سوی مدیرعامل این سازمان، نحوه اعزام و انتقال بیماران سرپایی و بستری در مراکز درمانی این سازمان را از یک شهر به شهر دیگر اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی، در بخشنامه صادر شده از سوی مصطفی سالاری آمده است: اعزام بیماران سرپایی تنها در صورتی به مراکز درمانی شهرستان‌های دیگر صورت می‌گیرد که محقق شود خدمات تشخیصی‌- درمانی مورد نیاز یا پزشک متخصص، فوق تخصص مربوطه در مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد شهرستان محل اعزام بیمار وجود ندارد و نوع بیماری به گونه‌ای است که تاخیر در درمان بیمار، عوارض و خطرات جانی درپی خواهد داشت.

در ادامه این بخشنامه تاکید شده است: همچنین باید خدمات تشخیصی‌- درمانی مورد نیاز در تعهد سازمان بوده و بیمار مشمول اعزام باشد، براین اساس، تمامی بیمه شدگان، مستمری بگیران بازنشسته، از کار افتادگان کلی، بازمانده و افراد تبعی آنان، واجد شرایط اعزام و مشمول دریافت هزینه سفر و اقامت بیمار و همراه، درخصوص خدمات تشخیصی و درمانی در تعهد سازمان هستند.

سالاری افزود: پس از مراجعه بیمار به مرکز درمانی ملکی، چنانچه بیمار نیاز به خدمات تشخیصی یا درمانی داشته باشد که ارائه آن در مراکز درمانی ملکی در سطح شهرستان امکان پذیر نباشد، بیمار با استفاده از امکان GIS سیستم اعزام، به نزدیکترین مرکز درمانی ملکی در شهرستان دیگر اعزام می‌شود.

همچنین به دنبال اعزام بیمار، اطلاعات و اسکن مدارک پزشکی بیمار در سیستم اعزام ثبت و به مرکز درمانی مقصد ارسال می‌شود. تاریخ نوبت اخذ شده نیز توسط مرکز درمانی مقصد که در سیستم اعزام ثبت شده، توسط مرکز درمانی اعزام کننده (مبدا) به بیمار اعلام می‌شود.

بر اساس این بخشنامه، وسیله نقلیه به منظور اعزام بیماران سرپایی وسائل نقلیه عمومی خواهد بود، مگر آنکه نوع بیماری به گونه‌ای باشد که به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد/ شورای پزشکی، نیاز به استفاده از وسیله نقلیه سواری دربست، قطار یا هواپیما داشته باشند.

در خصوص اعزام و انتقال بیماران بستری نیز، بیمارستان‌های ملکی موظفند برای بیماران بیمه‌شده سازمان که در آن واحد بستری هستند و یا به واحد اورژانس مراجعه می‌کنند و نیاز به امکانات درمانی دارند که در بیمارستان مذکور موجود نیست، نسبت به اعزام و انتقال آن‌ها اقدام کنند.

برهمین اساس بیمه شدگان مشاغل آزاد، مستمری بگیران اعم از بازنشستگان و از کارافتادگان کلی که مشمول پرداخت حق سرانه درمان هستند و بیمه شدگان شاغل در کارگاه‌های دارای قرارداد واگذاری درمان و تعهدات کوتاه مدت، مشمول این بخشنامه نیستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°