تشکیل کمیته تعقیب و ردیابی متهمان پرونده ترور سردار سلیمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:26 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۰۸۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
بازپرس ویژه رسیدگی کننده به پرونده ترور سردار شهید سلیمانی از تشکیل کمیته تعقیب و ردیابی متهمان پرونده ترور سردار شهید سلیمانی و همراهانش در دادسرای تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید اشرفی در نشست پیگیری و بررسی ابعاد حقوقی ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در دادگستری استان تهران افزود: از همان روز‌های ابتدایی رسیدگی به این پرونده شروع شد و این امر به دادسرای ویژه امور بین المللی (ناحیه ۲۰) محول شد و تحت مدیریت دادستان تهران تحقیقات پیش رفت.

h, خاطرنشان کرد: با دستور ریاست قوه قضاییه، هیات مستشاری، وظیفه جمع آوری دلایل و مستندات را عهده دار شد و هیات قضایی به مدیریت دادستان و بنده به عنوان معاون دادستان و بازپرس رسیدگی کننده به پرونده، امر تحقیقات را شروع کرده و روال خود را طی کرد.

بازپرس ویژه رسیدگی کننده به پرونده ترور سردار شهید سلیمانی اظهارداشت: در ادامه، مشخصات ۴۵ نفر از متهمان آمریکایی که در این اقدام نقش داشتند ارائه شد و نسبت به صدور حکم بازداشت بین المللی متهمان از طریق سازمان پلیس بین الملل اقدام لازم صورت گرفت؛ اما متاسفانه به دلیل فضای سیاسی حاکم از صدور حکم بازداشت بین المللی متهمان امتناع کردند، ولی با این حال، تحقیقات روند خود را طی کرد.

سید اشرفی اضافه کرد: همچنین نیابت قضایی به ۶ کشوری که پایگاه‌های آمریکایی‌ها در آنجا مستقر هستند، ارسال شد و اخیرا مطلع شدیم که دولت عراق پاسخ این نیابت را آماده کرده و در مسیر دیپلماتیک در حال ارسال است.

بازپرس ویژه رسیدگی کننده به پرونده ترور سردار شهید سلیمانی گفت: اکنون در صدد تنظیم نیابت قضایی خطاب به دستگاه قضایی آمریکا هستیم و قصد داریم دستگاه قضایی آمریکا را در معرض امتحان قرار دهیم تا ببینیم به رسیدگی به اتهامات متهمان می‌پردازند یا نه.

صدور کیفرخواست برای پرونده ترور سردار شهید سلیمانی
او افزود: با توجه به اینکه برخی از متهمان در کشور‌های همسایه تردد دارند، کمیته تعقیب و ردیابی متهمان در سطح دادسرای تهران در این خصوص تشکیل شده است و در حال حاضر مرحله تحقیقات را به پایان می‌رسانیم و در مرحله صدور قرار نهایی و کیفرخواست قرار داریم.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °