شبکه های HD را چگونه دریافت کنیم؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:57 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۰۹۹
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و رادیویی صداوسیما اعلام کرد: برای دریافت تصاویر شبکه ها با کیفیت HD نیازی به تغییر گیرنده ها نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد دامغانیان در گفتگوی ۱۸:۳۰ با اعلام این خبر افزود: شبکه‌های ۳، مستند و تماشا پیش از این در قالب HD ارائه می‌شدند که با تغییراتی در این طرح، در قالب جدید ارائه می‌شوند.
 
او گفت: علاوه بر آن‌ها ۹ شبکه دیگر به این تعداد اضافه می‌شوند، به این ترتیب ۱۲ شبکه ملی به صورت HD قابل دریافت خواهند بود.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و رادیویی صداوسیما ادامه داد: در فرایندی که ۹ آذر رخ می‌دهد، در پوشش دیجیتال شبکه‌های تلویزیونی شاهد دو اتفاق خواهیم بود: اول اینکه این فرایند پوشش بالایی به لحاظ جمعیتی را در برخواهد گرفت و دیگر اینکه با HD شدن شبکه ها، شکل SD آنها هم حذف نخواهد شد.

او ادامه داد: در مناطقی که شبکه‌های نسیم، خبر و نمایش را دریافت می‌کردند؛ شبکه‌های تماشا، امید، ایران کالا و شما به این سه شبکه‌ اضافه می‌شود و به این ترتیب عدالت رسانه‌ای برای پوشش شبکه‌ها در سراسر کشور برقرار خواهد شد.

محمد دامغانیان تاکید کرد: هیچ گونه الزامی به تغییر یا تبدیل گیرنده‌هایی که قابلیت دریافت سرویس HD را ندارند وجود ندارد.

او ادامه داد: همچنین برای دریافت این سیستم نیاز به نصب دستگاهی نیست و کافیست گیرنده‌ها به سیستم HEVC مجهز باشند و البته گیرنده‌های جدید این قابلیت را دارند و گیرنده‌های قدیمی هم چاره‌ای جز تغییر ندارند.
 
او گفت: تلویزیون های دارای تیونر و ستاپ باکس های دیجیتال می توانند شبکه ها را با کیفیت HD دریافت کنند.


او به مخاطبان توصیه کرد: ساعت ۲۴ (بامداد شنبه) گیرنده‌های دیجیتال خود را برای دریافت شبکه ها با کیفیت HD تنظیم کنید. 

حسن مداد مدیرکل فنی صدا و تصویر معاونت توسعه و فناوری صداو سیما در ادامه اعلام کرد: تمامی طراحی ها و تجهیزات به کار رفته در فرایند HD سازی شبکه ها ساخت متخصصان داخلی بوده و قابل رقابت با نمونه های روز دنیاست. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°