شاخص بورس ۲۳ هزار واحد رشد کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۰۵۱۵۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۲۳ هزار ۵۴۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، براساس معاملات امروز بیش از ۱۸ میلیارد و ۲۳۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶۶ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۳۹۹ واحد افزایش به ۴۰۱ هزار و ۵۳۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۱۹۰ واحد رشد به ۲۶۲ هزار و ۹۲۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۱ هزار و ۸۹۱ واحد و شاخص بازار دوم ۶۷ هزار و ۷۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۱۰۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۸۲۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۶۵۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۳۵۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۲۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۱۳۰ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و دو واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۸۸۸ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۶۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۳۸۶ واحد، سایپا (خساپا) با ۶۴۹ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۴۴۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۱۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۸۵ واحد، پارس خودرو (خپارس) با ۲۱۴ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۲۱۰ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۷۱ واحد و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) هم با ۱۵۱ واحد، تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ایران خودرو، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان درگروه نماد‌های پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶ میلیارد و ۳۴ هزار برگه سهم به ارزش ۲۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۳۷۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۳۲۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۶۳۶ هزار برگه سهم به ارزش ۵۸ هزار و ۸۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد‌های بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، صنعتی مینو (غصینو)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بانک دی (دی)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و پالایش نفت لاوان (شاوان) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نماد‌های فرابورس ایران (فرابورس)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، اعتباری ملل (وملل)، ویتانا (غویتا)، توکاریل (توریل)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، بیمه کوثر (کوثر)، توزیع داروپخش (دتوزیع) و سیمان لار سبزوار (سبزوا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

 شاخص بورس از ابتدای سال جاری وارد مدار صعود شد و تا نیمه مرداد به بالای دو میلیون واحد رسید. از آن زمان شاخص بورس وارد اصلاح شد تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد.

با توجه به فاکتور‌های مثبت داخلی و بین المللی از هفته گذشته بورس صعودی شد و انتظار می‌رود این روند صعودی ادامه‌دار باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °