پخش HD مرز دانش امروز است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:56 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۵۱۹۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
رئیس رسانه ملی:
رئیس رسانه ملی پخش برنامه‌های سیما با کیفیت HD را اقدامی درجهت حرکت صداوسیما در مرز دانش روز توصیف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری در برنامه زنده شبکه یک سیما، پیش از آغاز مراسم رسمی پخش ۱۳ شبکه رسانه ملی با کیفیت HD، پس از گرامیداشت دکتر فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای کشورمان که روز جمعه به دست ایادی استکبار و رژیم صهیونیستی ترور شد و به شهادت رسید، پخش برنامه‌های سیما با کیفیت HD را اقدامی درجهت حرکت صداوسیما در مرز دانش روز توصیف کرد و گفت: صدا وسیما به عنوان رسانه‌ای بزرگ و پرقدرت تلاش دارد همتراز با رسانه‌های جهانی از فناوری‌ها استفاده کند، زیرا اگر از فناوری‌های روز استفاده نکنیم، دچار زیان خواهیم شد.

دکتر علی عسکری، درباره اهمیت این گام رسانه ملی در پخش باکیفیت شبکه‌ها گفت: رسانه همیشه باید از بالاترین سطوح فناوری‌ها استفاده کند تا بهتر با مخاطب در ارتباط باشد.

وی با اشاره به عزیمت رسانه ملی از پخش آنالوگ در تاریخ ۸/ ۸/ ۸۸ به دیجیتال و استفاده از فناوری MPEG۴ گفت: در آن زمان هم اولین شهر بزرگ در جهان که چنین خدماتی در آن ارائه شد، تهران بود. حدود یک دهه پس از آن تاریخ، همکاران من در رسانه ملی با مجاهدت فراوان، این سامانه را توسعه و ارتقا داده‌اند، به طوری که اکنون در این جایگاه ایستاده‌ایم. پخش HD مرز دانش امروز است.

رئیس رسانه ملی با قدردانی از زحمات همکاران معاونت توسعه و فناوری رسانه و ابراز امیدواری برای اینکه حوزه سیما به بهترین شکل از این فناوری پخش استفاده کند، گفت: حوزه فنی صداوسیما فعال و پویا است و جوانان دانشمند و ارزشمندی در آن فعال هستند.

وی افزود: هر کدام از بخش‌های مختلف معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی با شرکت‌های دانش‌بنیانی همکاری دارند که به فضل خدا، در مرز فناوری حرکت می‌کنند. خدا را شاکرم که با این در هم‌تنیدگی بین فعالیت‌های سازمان و شرکت‌های دانش بنیان، به کوری چشم دشمنان، توانسته‌ایم این خدمت را با وجود همه فشار‌ها و دشواری‌ها مثل تحریم‌ها و ... به ملت بزرگ ایران ارائه دهیم.
 
 
پخش HD (تصویر با قدرت تفکیک بالا) ۱۲ شبکه سراسری و یک شبکه بین المللی رسانه ملی صبح امروز با دستور رئیس سازمان صدا و سیما آغاز شد.

دکتر علی عسکری صبح امروز پس از بازدید از استودیو و اتاق فرمان شبکه‌های یک و سه سیما، راهی نودال جدید شد تا در مراسمی رسمی، HD شدن شبکه‌های تلویزیونی رسانه ملی را اعلام و اجرایی کند.

دکتر علی عسکری با حضور در پخش شبکه‌های یک و سه سیما و سپس در ارتباط‌های تصویری جداگانه با مدیران شبکه و پخش شبکه‌های نسیم (سیما)، نمایش (سیما)، العالم (معاونت برون مرزی)، خبر (معاونت سیاسی)، کودک (سیما)، افق (سیما)، ایران کالا (معاونت مالی و سرمایه انسانی)، ورزش (سیما)، مستند (سیما)، تماشا (سیما) و آی فیلم (برون مرزی) با شنیدن گزارش وضعیت تبدیل سامانه‌های این شبکه‌ها به پخش HD، دستور آغاز پخش با استاندارد‌های جدید را صادر کرد.

در تماس تصویری دکتر علی عسکری، سامانه HD در واحد‌های سیگنال رسانی زمینی، ماهواره‌ای و فرستنده جماران هم به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

در این مراسم، رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی، حمید شاه آبادی معاون سیما، برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست رسانه ملی، محمد حسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی و جمعی از مدیران ارشد رسانه ملی، دکتر علی عسکری را همراهی کردند.
 
پخش HD شبکه خبر، هم امروز پس از سخنان رئیس رسانه ملی و ریاست شبکه آغاز شد. 
 
 

به همت معاونت توسعه وفناوری رسانه ملی از امروز، کیفیت پخش همه شبکه‌های سراسری تلویزیون HD شد.

مخاطبان شبکه‌های استانی نیز می‌توانند در مرکز هر استان تصاویر را با این کیفیت مشاهده کنند.

علاوه بر HD سازی شبکه‌های سراسری، شبکه‌های امید، ایران کالا، تماشا و شما به ۱۷ شبکه سراسری دیگر با کیفیت پخش HD می‌پیوندند و همهء ۲۱ شبکه با کیفیت بالا قابل دریافت می‌شوند.

مخاطبانی که گیرنده آن‌ها قابلیت دریافت HD را داشته باشد کافی است، شبکه‌ها را روی گیرنده‌های خود مجدد جستجو کنند و اگر گیرنده آن‌ها فاقد این امکانات بود برای تهیه گیرنده‌هایی با این کیفیت به شرکت‌های مجاز ارائه این گیرنده‌ها مراجعه و آن را تهیه کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°