بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت ترور شهید فخری زاده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:28 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۲۱۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای در محکومیت ترور شهید فخری‌زاده تاکید کردند: احیای صنعت درخشان هسته‌ای کشورمان از طریق پایان اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و جلوگیری از ادامه رژیم‌های بازرسی بی سابقه آژانس انرژی اتمی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی صبح امروز مجلس این بیانیه را که به امضای کل نمایندگان مجلس رسیده است به این شرح قرائت کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا از میان مومنان مردانی هستند که به آنچه با خدا عهد بستند، صادقانه وفا کردند؛ برخی از آن‌ها به شهادت رسیدند و برخی از آن‌ها در انتظارند و هرگز عقیده خود را تبدیل نکردند.» فاجعه تلخ ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان، شهید دکتر محسن فخری زاده که سالیانی دراز، عمر با برکت خود را در مسیر اعتلای فنی، دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران به خصوص در عرصه هسته‌ای صرف نمود، تمامی مردم ایران را داغدار کرد. دست رژیم آدمکش صهیونیستی در این جنایت بزرگ کاملا آشکار است و اگرچه عوامل این رژیم سرطانی از درک آنکه دانش هسته‌ای مدت هاست بومی و در ذهن و دل هزاران جوان دانشمند ممتاز و نخبه تا ابد ماندگار شده است، عاجزند، اما قطعا تاوان این وقاحت خود را به نحو مقتضی پرداخت خواهند نمود. آنچه در این مقطع، این جنایتکاران بشری را تا این حد گستاخ نموده سیطره تفکری خسارت بار در میان بعضی از دولتمردان است که فکر می‌کنند با گفتگو و تعامل با اربابان این جنایت پیشگان، جمهوری اسلامی نزد آن‌ها نرمال و بهنجار تلقی خواهد شد و لذا باید از هرگونه عملی که آن‌ها را ناراحت کند پرهیز نمود. اما تجارب ترور و خرابکاری‌های سالیان اخیر آمریکا، اسرائیل و سایر هم پیمانانشان در کشور ما که متأسفانه عمدتا هم بدون پاسخ متوازن باقی مانده است نشان داد که این تفکر تا چه حد غلط و خطرناک است. خطرناک از این بابت که بسط آن اتفاقا دشمن را بسیار جسورتر از هر زمان دیگر کرده و کشور را وارد تنش‌های بی سابقه نموده که حداقل از بعد جنگ تحمیلی تا کنون بی سابقه بوده است. مجلس شورای اسلامی به عنوان صدای ملت، اعلام می‌دارد که این انفعال‌های پی در پی برای ایران اسلامی ارمغانی جز حوادث بیشتر، تنش‌های عمیق‌تر و ضربات دردناک‌تر نخواهد داشت و مقتضی چنین جنایتی پاسخ فوری و پشیمان کننده‌ای است که بهترین آن‌ها احیای صنعت درخشان هسته‌ای کشورمان از طریق پایان اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و جلوگیری از ادامه رژیم‌های بازرسی بی سابقه آژانس انرژی اتمی می‌باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۶°