نام شهید فخری زاده در تاریخ زرین انقلاب ثبت شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:12 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۲۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
رئیس سازمان انرژی اتمی، شهید فخری زاده را فرهیخته‌ای مسلح به علم و دین و اخلاق دانست و گفت: این استاد اندیشمند نامش در تاریخ زرین انقلاب ثبت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی اکبر صالحی در مراسم تشییع شهید دانشمند محسن فخری زاده اظهار داشت: فقدان این مرد بزرگ و فرهیخته را که مسلح به علم و دین و اخلاق بود به سهم خود و از طرف سازمان انرژی اتمی تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: شهید فخری زاده یک معلم و استاد بود قبل از این که یک مدیر باشد و سوالم از دشمن ددمنش این است که به چه جرمی یک بی گناه را ترور کردند؟ جز این که وی یک معلم بود و دانشجو تربیت می‌کرد و انسان سازی می‌کرد؛ دشمنان وجدان ندارند و فکر می‌کنند می‌توانند با این اقدامات مردم ما را بترسانند.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به ترور شهید فخری زاده گفت: دشمنان در ۴۰ سال گذشته تجربه کردند که با این اقدامات مردم ما از پیشرفت دست برنمی دارند و شهید فخری زاده اقدامات و کار‌های بزرگی کرده است.

آقای صالحی افزود: اقدامات شهید فخری زاده در سال‌های گذشته (۲۰ تا ۳۰ سال گذشته) قائم به فرد و وجودشان مؤثر بود، اما بعد از گذشت ۳۰ سال در این سازمان (مرکز پژوهشی فناوری وزارت دفاع) ساختار سازی کرد و هم اکنون میراثی که به جا گذاشته است، بزرگ‌ترین میراث این سازمان است که به نحو احسن فعالیت می‌کند.

وی گفت: تنها فراغ این شهید ما را اذیت می‌کند، اما خودش به آرزویش رسید و حیف بود مردی که اهل علم، عرفان و دین بود در بستر از دنیا برود و خداوند مقدر کرد نامش به عنوان یک شهید در تاریخ زرین انقلاب ثبت شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۶°