تبدیل وضعیت ۳۸ شهرستان از قرمز به نارنجی از روز چهارشنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:44 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۸۰۵۳۰۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: از روز چهارشنبه، وضعیت ۳۸ شهرستان قرمز کرونایی به نارنجی تغییر می‌کند و محدودیت‌ها در آن‌ها به صورت مناطق نارنجی اجرا خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "علیرضا رئیسی" در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه محدودیت سراسری از یکم آذر ماه شروع شد، گفت: با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت و درمان و رعایت مردمی میزان پروتکل‌ها به بالای ۹۰ درصد رسید.
او افزود: در یکم آذر صدو شصت شهر در وضعیت قرمز (هشدار سه) قرار داشتند و اکنون ۳۷ شهر قرمز هستند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: متاسفانه در ۲۳ شهرستان با رعایت نکردن صحیح پروتکل‌های بهداشتی شاهد صعود ابتلا به ویروس کرونا هستیم.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: همه‌ی محدودیت‌ها تا صبح شنبه آینده قابل اجرا است مگر اینکه تصمیمات جدید زودتر اطلاع رسانی شود.
رئیسی با بیان اینکه سیر نزولی ورود به بیمارستان‌ها را شاهد هستیم، گفت: چنانچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود ممکن است به وضعیت قبل بازگردیم.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا به ساکنان استان‌های جنوبی کشور درباره شیوع دوباره کرونا با سرد شدن هوا و ادامه دورهمی‌های خانوادگی هشدار داد و گفت: چنانچه تردد‌های غیر ضرور و دورهمی‌ها افزوده شود وضعیت کرونایی کشور بهبود نخواهد یافت.
وی با ذکر ۳۸ شهر کشور اعلام کرد که این تعداد شهر‌ها از روز چهارشنبه وضعیت هشدار از قرمز به نارنجی تبدیل می‌شود و فقط گروه شغلی ۳ و ۴ محدودیت دارند.
او گفت: تا زمان تصمیم گیری صبح شنبه هفته بعد محدودیت‌های کرونایی در تهران همچنان ادامه خواهد داشت و تا
زمانی که اطلاع رسانی جدیدی صورت بپذیرد، اعمال می‌شود.
او گفت: در حال حاضر ۶۴ شهر در کشور در وضعیت قرمز کرونایی و ۲۷۸ شهر در حالت نارنجی و ۱۰۶ شهر در وضعیت زرد قرار دارد.
وی محدودیت‌های سخت گیرانه در هفته گذشته را موثر دانست و افزود: ایجاد محدودیت‌های سختگیرانه مورد پسند ما نیست، اما معتقدیم اگر همه مردم اقدام به مراعات شرایط کرونایی کنند تعداد شهر‌های قرمز اضافه نخواهد شد.
رئیسی گفت: هوای سرد باعث بسته شدنِ فضای خانه‌های و تردد هوا می‌شود و می‌تواند باعث افزایش ابتلا به کرونا شود.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: پیش بینی ها بر این بود چنانچه محدودیت هایی ایجاد نمی شد تعداد جان باختگان ما به هشتصد نفر در روز برسد.
دکتر رئیسی با بیان اینکه وضعیت کشورها و مدل های آنها در مقابل بیماری تا زمان غلبه بر ویروس کرونا قابل مقایسه و قضاوت نیست. بهترین مدل مقابله، انضباط اجتماعی و زدن ماسک بهترین مدل پیشگیری است.
وی گفت: چین با ابزار سیستم هوشمند سازی و انضباط زدنِ ماسک بر شیوع کرونا غلبه کرد. ما نباید با داشتن سیستم بانکداری الکترونیکی هم کارمند بانک و هم مردم درگیر کرونا و محدودیت ها شوند.
علیرضا رئیسی گفت: هر کشوری که با سبک جدید کرونایی خود را وفق دهد راحت تر، از این بحران کرونایی عبور می کند.
او درباره طرح قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت:طرح محله محور و طرح شهید سلیمانی که باهمت اهالی محله ها، هلال احمر و بسیج اجرا می شود بر مبنی پایگاههای سلامت و اقدام مردمی است. 
وی با بیان اینکه تست های سریع در محله ها رایگان است گفت: سه تیم مراقبتی، نظارتی و حمایتی در محله ها به کسانیکه مبتلا هستند کمک می کنند. در اجرای این طرح ها 7 هزار تخت در هتل ها و مهمان سراهای مختلف افراد بیمار را قرنطینه می کنند.
او گفت: از شنبه هفته بعد دریافت خدمت از مراکز اداری و خدماتی نیاز به کارت ملی دارد.
رئیس گفت: تلاش بر این است که تست ها را در روز به صدو بیست هزار عدد برسد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیر درباره طرح‌های محله محور و طرح شهید سلیمانی گفت: این طرح در استان اصفهان از ابتدای آذرماه بطور رسمی آغاز شد و تاکنون ۱۴۵ هزار خانواده به کمک ۷ هزار بسیجی غربالگری شده است. ۲ هزار ۸۰۰ نفر نیز که مشکوک به کرونا بوده اند به مراکز درمانی ارجاع شده اند.
خانم دکتر چنگیز از مطلوب بودنِ طرح‌های محله محور در جلوگیری از شیوع کرونا گفت: ظرف مدت ۱۰ روز گذشته ۴۰ هزار بسته معیشتی نیز برای کسانیکه قرنطینه بوده اند توزیع شده است. می‌شود بسیاری از کار‌های غیر ممکن را به کمک مردم انجام داد.
 
برچسب ها: کرونا ، ستاد ملی ، رئیسی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°