هشدار روسیه به آمریکا درباره سلاح اتمی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:09 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۳۳۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
معاون وزیر خارجه روسیه درباره استقرار سلاح اتمی در اروپا هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون وزیر خارجه روسیه خودداری آمریکا را از استقرار سلاح هسته‌ای در کشور‌های متحد خود شد که قدرت هسته‌ای محسوب نمی‌شوند، خواستار شد.
سرگئی ریابکوف گفت: بدیهی است که این مساله منجر به بی ثباتی اوضاع می‌شود و علاوه بر آن ریسک‌های جدید پدید می‌آید. این اقدام‌ها (استقرار سلاح هسته‌ای در کشور‌های غیرهسته ای) نقض بند‌های اول و دوم پیمان منع انتشار سلاح هسته‌ای است.

وی افزود: ما امیدواریم که آمریکا از استقرار سلاح هسته‌ای در کشور‌های غیرهسته‌ای متحد خود و آموزش هسته‌ای نظامیان این کشور که نقض پیمان ان. پی. تی محسوب می‌شود، صرف نظر می‌کند.

به گفته ریابکوف، مسکو نگران مفاد سند جدید سیاست هسته‌ای آمریکا ازجمله درباره استقرار کلاهک‌های هسته‌ای با سطح پایین مهمات است. این مساله حد نصابی را که پس از آن می‌توان سلاح هسته‌ای بکار گرفت پایین می‌آورد. در عمل شاهد بازگشت نظریه جنگ هسته‌ای محدود هستیم.

وی گفت: ما بر این باوریم که دکترین نظامی آمریکا ۵۰ سال عقب بازگشته است و در آن زمان معتقدند که بکارگیری سلاح هسته‌ای یکی از حالت‌های جنگ‌های تاکتیکی است.

ریابکوف افزود: روسیه بروز این گونه تهدید را بسیار جدی می‌گیرد و برای پیشگیری از وضعیتی که ممکن است منجر به جنگ اتمیشود تلاش می‌کند.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مامعتقدیم که سلاح هسته‌ای صرفا سلاح برای ترساندن است و تنها هدف آن دفاع از تمامیت ارضی و حق حاکمیت کشور است.

وی افزود: ما معتقدیم که جنگ اتمی را نمی‌توان برد و آن را نمی‌توان طولانی کرد؛ و باید در فرمت دوجانبه و چند جانبه تاکید کرد که نباید اجازه وقوع جنگ اتمی داد.

ریابکوف گفت: ما اطمینان داریم که امکانات قرارداد‌های دوجانبه با آمریکا در عرصه تسلیحاتی هنوز به پایان نرسیده است.

وی در این باره بر لزوم ازسرگیری رایزنی‌های تسلیحاتی روسیه و آمریکا و باز گذاشتن باب مذاکره درعرصه کنترل تسلیحات بین مسکو و واشنگتن تاکید کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۶°