دانش هسته‌ای و دفاعی ما ترورشدنی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:03 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۳۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
سخنگوی دولت با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده دانشمند برجسته هسته‌ای کشورمان گفت: قطعا تروریستها به هدف خود نخواهند رسید و دانش هسته‌ای و دفاعی ما ترورشدنی و برگشت‌پذیر نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری  امروز (سه شنبه) با خبرنگاران اظهار کرد: روز جمعه حادثه‌ای تلخ به روشی بزدلانه ، همه مردم ایران را متاثر کرد. این ترور وحشیانه پدری را از خانواده خود، دانشمندی را از جامعه دانشگاهی و شهروندی افتخارآفرین را از ملت ما گرفت اما هرگز نخواهد توانست به هدفی فراتر از این دست یابد.

وی افزود: قطعا تروریستها به هدف خود نخواهند رسید و  دانش هسته ای و دفاعی ما ترورشدنی و برگشت پذیر نیست.

ربیعی ادامه داد: این ترور کاملا حساب شده و با برنامه ریزی قبلی برای دستیابی به چند هدف انجام شد؛ اول بر هم زدن آرامش روانی جامعه و ناامید کردن مردم از دستیابی به پیروزی در عقب راندن فشار حداکثری، دوم ایجاد سردرگمی در استراتژی ایران و واداشتن به بازی در زمین دشمن، سوم برهم زدن امنیت منطقه و مسدود کردن روزنه های صلح و آرامش و چهارم به هم خوردن فضای امنیت جهانی با توجه به تغییرات پیشِ رویی که فرصتی برای احقاق حقوق ملت ایران فراهم می آورد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: تروریستها به ضعف بنیادی خود آگاهند و می دانند موتور پیشرفتهای علمی ایران را نمی توانند متوقف کنند و در مقابل عزم و اراده ایران و ایفای نقش موثر در صلح و امنیت جامعه جهانی و بازداشتن ایران از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، اقدامی زبون و حقیرانه سامان دادند.

محل وقوع و هدف ترور پیش‌بینی شده بود

ربیعی گفت: بر خلاف آنچه گاهی در رسانه های خارجی می شنویم، در این مورد خاص، سازمانهای جاسوسی و ترویستی به رغم همه ادعاهای خود زیر پوشش ما قرار داشتند و محل وقوع و هدف ترور پیش بینی شده بود و با کمی دقت و رعایت پروتکلهای حفاظتی می توانستیم این جنایت را ناکام بگذاریم.

وی افزود: در همین حال، دستگاههای امنیتی مثل همیشه برای بهبود هر چه بیشتر رویه های خود و اطمینان از عدم تکرار این اتفاقهای ناگوار تمام تلاششان را به کار خواهند گرفت.

ربیعی تاکید کرد: دولت این حق را برای ملت ایران محفوظ می داند که پاسخ این جنایت را قاطع به نوعی که کیفیت ، ابعاد و زمان آن را تعیین خواهد کرد، در نظر بگیرد.

نگرانی کادر درمانی از استانهای جنوبی کشور

ربیعی در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد: پس از اعمال تعطیلی های گسترده و رعایت رضایت‌بخش پروتکلهای بهداشتی توسط مردم، آمارها نشان می دهد که تعداد بستری های ما کاهش یافته و روند نزولی دارد.

وی افزود: گزارش‌ها حاکی از آن است که اکثر استانها نسبت به هفته های قبل، وضع بهتری دارند.

ربیعی در ادامه گفت: نگرانی کادر درمانی ما، این روزها درباره استانهای جنوبی به خاطر فرارسیدن زمستان دیررس است لذا توصیه ما به افراد ساکن در این مناطق این است که از حضور در اجتماعات غیر ضرور در منازل و محلهای سربسته خودداری کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تمرکز بر قطع حرکت ویروس به وسیله مبتلایان، برنامه اصلی است که به همکاری همگان به خصوص خانواده افراد مبتلا و خود آنان نیازمند است، گفت: مجموع مبتلایان به کرونا کمتر از 3 درصد جامعه است که شناسایی آنها شروع شده و ردیابی آنها برای قطع انتقال و تسری ویروس ادامه خواهدداشت.

متناسب‌کردن افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت یکی از اهداف بودجه 1400 است

ربیعی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به تدوین بودجه سنواتی سال 1400 گفت: در جلسات این روزهای دولت، بی وقفه بحث بودجه را داشتیم . بودجه هنوز در حال تکمیل است و پس از اینکه فردا تقدیم مجلس شد، برخی از نکات مهم آن درباره میزان فروش نفت یا برخی موارد دیگر در منابع و مصارف را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی افزود: آنچه که قطعی است، این است که دولت در این بودجه تلاش کرده جبران کاهش قدرت خرید را در حقوق کارکنان و بازنشستگان انجام دهد.

به گفته ربیعی، متناسب کردن افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت یکی از اهداف بودجه است.

وی افزود: پیش بینی ما این است که میزان فروش نفت نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت. دولت این درآمد اضافی را صرف سرمایه گذاری های زیربنایی و تکمیلی خواهد کرد.

وابستگی بودجه 1400 به نفت کمتر از سال 99

سخنگوی دولت گفت: تصمیم دولت این است که وابستگی بودجه 1400 به نفت کمتر از سال 99 باشد و هر چه از نفت و درآمد اضافی نفت به دست بیاید، خرج حمایت از توسعه زیرساختی کشور و حمایت اجتماعی و معیشتی از مردم خواهد شد.

ربیعی تاکید کرد: سیاستهای انبساطی برای تحرک در اقتصاد ایران در بودجه سال آینده به کار گرفته شده که البته به هیچ وجه منجر به رشد نقدینگی نخواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°