توزیع تست‌های سریع کرونا فقط در مراکز دولتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۵۳۴۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه از هفته آینده تعداد تست‌های سریع کرونا افزایش خواهد یافت، گفت: در بخش خصوصی توزیع نخواهیم داشت و فقط تست‌ها در مراکز دولتی توزیع می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در جلسه فرمانداران استان تهران ویژه اجرای طرح شهید سلیمانی که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد با اشاره به فرصت بسیار خوب فراهم شده برای ارتقای زیرساخت‌های بهداشتی استان تهران اظهار داشت: در این زمینه ضرورت دارد که فرمانداران استان به زیرساخت‌های شبکه بهداشت شهرستان‌های استان تهران نگاه سلامت‌محور داشته باشند.

زالی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان‌های استان تهران گفت: هدف از اجرای این طرح، بیماریابی بیشتر و سریع‌تر است و با توجه به شرایط محلی و بافت بومی تحقق پذیری طرح در دستور است و در این زمینه باید الگو‌های موفق به اشتراک گذاشته شود و کنترل و قطع زنجیره انتقال در مکان‌های عمومی باید به عنوان هدف اصلی مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه هر فرد آلوده ۷ نفر را مبتلا می‌کند عنوان داشت: در این طرح شناسایی و رد یابی افراد مبتلا و همچنین استفاده از تست‌های سریع مورد اهمیت است که از هفته آینده تعداد تست‌ها افزایش خواهد یافت و موضوع مهم این است که در بخش خصوصی توزیع نخواهیم داشت و فقط تست‌ها در مراکز دولتی توزیع می‌شوند.

وی افزود: موضوع مهم دیگر، قرنطینه افرادی است که تست آن‌ها مثبت می‌شود و فرمانداران باید توجه ویژه برای ایجاد فضا جهت نگهداری این افراد که از نظر اقتصادی امکان قرنطینه در منزل را ندارند داشته باشند و لیست آن‌ها را اعلام کنند.

زالی گفت: با رهاسازی افراد مبتلا در جامعه، طرح با مشکل روبرو خواهد شد لذا ردیابی، بیماریابی سریع و قرنطینه سازی در این طرح باید به طور جدی مورد توجه باشد و بر همین اساس و با ردیابی تلفن همراهِ بیمارانی که کرونا مثبت بودند مشخص شد که تنها ۲۰ درصد این افراد قرنطینه را رعایت می‌کنند و ۷۳ درصد نقض قرنطینه می‌کنند. این به منزله یک بمب ساعتی در تهران قلمداد می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °