منع حضور همراه بیمار در بیمارستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:33 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۵۳۵۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به منع حضور همراهان بیماران در همه بخش‌های بیمارستانی، بر استفاده از ظرفیت بهیاری و پرستاری به عنوان جایگزین همراه بیماران تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر قاسم جان بابایی، در نامه‌ای به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، ضمن تاکید بر جلوگیری از حضور همراهان بیمار در تمامی بخش‌های بیمارستانی به منظور پوشش خدمات رفاهی و شخصی بیماران، بر استفاده از ظرفیت نیرو‌های بهیاری، پرستاری و همچنین نیرو‌های داوطلب کمک بهیار یا خدماتی در امر تغذیه، مراقبت و انتقال نمونه‌های گرفته شده از بیمار به آزمایشگاه، تصویربرداری و سایر امور مرتبط، تاکید کرد. به نقل وبدا، در این نامه است.

معاونین محترم درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور

احتراماً پیرو نامه شماره ۱۲۴۲۶/۴۰۰ د مورخ ۰۸/۰۷/۱۳۹۹ به استحضار می‌رساند در خصوص حضور همراه در کنار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جهت پوشش خدمات رفاهی و شخصی به بیماران با عنایت به اینکه حضور همراه در کنار بیمار کووید ۱۹ خطر انتقال بیماری به فرد همراه، خانواده و جامعه را بسیار بالا می‌برد، انتظار می‌رود طبق تاکیدات قبلی از حضور همراهان در تمامی بخش‌های بیمارستانی جلوگیری گردد و هرگونه خدمات مورد نیاز بیماران عزیز در امر تغذیه، مراقبت و انتقال نمونه‌های گرفته شده از بیمار به آزمایشگاه، تصویربرداری و سایر امور مرتبط، تنها توسط نیرو‌های بهیاری و پرستاری انجام شود.
بدیهی است در صورت امکان می‌توان از طریق نیرو‌های داوطلب کمک بهیار یا خدماتی نظیر داوطلبین هلال احمر، نیرو‌های داوطلب جهادگر بسیجی و ... استفاده نمود.

دکتر قاسم جان بابایی
معاون درمان وزارت بهداشت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°