فرصت یک ماهه مجلس به کشور‌های ۱ +۴
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:49 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۸۰۵۳۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲
نماینده مردم اصفهان در مجلس: از امروز کشور‌های ۱ +۴ برای لغو کامل تحریم‌ها و عمل به تعهدات فقط یک ماه فرصت دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در برنامه گفتگوی خبری ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: تصمیم مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم رفع نواقص‌ کشور بود که در این راستا، کمیسیون‌های اقتصادی برای رفع مشکلات معیشتی مردم، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مباحث مربوط به مباحث امنیتی و سیاست خارجی و سایر کمیسیون‌های مجلس هم مباحث تخصصی حوزه خود را دنبال کردند.

عباس مقتدایی: از چند ماه قبل طرح یک فوریتی برای لغو تحریم‌ها ارائه کردیم و در این طرح نظرات و رویکرد‌های دستگاه‌های مختلف، نمایندگان مجلس و... اخذ شد که در خلال طی کردن مراحل تکمیلی، به موضوع حادثه ناگوار ترور شهید فخری زاده برخورد کرد.

او گفت: پس از این اتفاق، تصمیم مجلس بر آن شد همین طرح به صورت دو فوریتی و با عنوان "اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران" ارائه شود.

این طرح به طرف‌های ایران در برجام (۱+۴) به مدت یک ماه فرصت می‌دهد تا تحریم‌ها را در همه زمینه‌ها برداشته و به تعهدات خود عمل کنند در غیر این صورت ایران تمام تعهدات خود را در این زمینه که برای حسن نیت و داوطلبانه بوده، متوقف می‌کند.

او گفت: بازرسی‌ها و دسترسی به اطلاعات ما مبنای فعالیت سرویس‌های جاسوسی شد و موجب شناسایی و ترور دانشمندان ما شد.

او گفت: جمهوری اسلامی ایران موظف است بلافاصله بعد از تصویب این قانون به میزان حداقل ۱۲۰ کیلوگرم اورنیوم با غنای ۲۰ درصدی برای مصارف صلح آمیز در داخل کشور تولید و ذخیره کند تا نیازمندی‌های صلح آمیز کشورمان را بتوانیم تامین کنیم.

این نماینده مجلس گفت: سازمان انرژی اتمی مکلف است همزمان با عملیات بهینه سازی و راه اندازی رآکتور ۴۰ مگاواتی آب سنگین اراک نسبت به طراحی و ساخت یک رئاکتور ۴۰ مگاواتی جدید هم اقدام کنند.

ادامه این گفتگو را در ویدئوی زیر ببینید

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°