دستور آل‌سعود برای تخریب مسجد شیعیان در قطیف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:38 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۵۳۷۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
یک منبع سعودی گزارش داد که مقامات عربستان دستور تخریب مسجدی در شهر شیعه‌نشین قطیف را که قبلاً شهید نمر در آن خطبه می‌خواند صادر کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، «عادل السعید» فعال سعودی اعلام کرد که مقامات عربستان دستور تخریب مسجد امام حسین (ع) در منطقه شیعه‌نشین العوامیه را صادر کرده‌اند.

عادل السعید اظهار داشت که قبلاً «شیخ نمر باقر النمر» رهبران شیعیان سعودی که به‌دست جنایتکاران آل‌سعود اعدام شد، در این مسجد خطبه می‌خواند.

این فعال سعودی خاطرنشان کرد که رژیم آل‌سعود همچنان به جنگ ضد دوستداران اهل‌بیت (ع) در شهر شیعه‌نشین قطیف ادامه می‌دهد و قصد دارد همه آثار مربوط به شهید نمر را از بین ببرد.

علاوه بر آن مقامات سعودی قصد تخریب ده‌ها ساختمان در خیابان الثوره شهر قطیف را دارند و تخریب مسجد امام حسین (ع) نیز در همین راستا صورت می‌گیرد.

حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت عربستان را شیعیان تشکیل می‌دهند که عمدتاً در استان «الشرقیه» ساکن هستند. شرق عربستان از سال ۲۰۱۱ در اعتراض به بی‌عدالتی و توزیع ناعادلانه ثروت صحنه اعتراض‌ها علیه رژیم آل‌سعود است. معترضان خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی، برخورداری از حق آزادی بیان و برگزاری اجتماع و همچنین پایان تبعیض گسترده هستند.

اگرچه سرکوبگری آل‌سعود شامل همه مردم این کشور می‌شود، اما شیعیان عربستان، با نقض شدیدتر و فراگیرتر حقوق بشر مواجه هستند.

آل‌سعود با نگرش فرقه‌ای به سیاست، به شیعیان عربستان به‌عنوان «شهروندان درجه‌دو» می‌نگرد، این نگاه سبب می‌شود شیعیان عربستان از حقوق اولیه خود محروم شوند و شاهد تبعیض‌های همه‌جانبه آل‌سعود باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°