۳۰ درصد مردم دارای برق مجانی می‌شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۵۴۶۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
رئیس جمهوری گفت: در سال‌های اخیر سالانه دو هزار و ۵۰۰ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شده است و تا پایان دولت دوازدهم ۲۰ هزار مگاوات به این ظرفیت اضافه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری رسمی از طرح‌های ملی وزارت نیرو که به صورت ویدئو کنفرانسی در سه استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی انجام شد، گفت: بسیار خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح ۶ هزار میلیارد تومان طرح‌های مربوط به برق و توزیع برق در سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی باشیم.

وی با بیان اینکه صنعت برق چه قدر زیرساخت تولید، تحول و رفاه مردم است، یادآور شد: اگر به سال‌های قبل مخصوصا در روز‌های جنگ تحمیلی برگردیم، روز‌هایی بود که مردم چند ساعت برق نداشتند، یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که در تابستان قطعی برق نداشتیم یا اگر بوده موارد معدود و کوچکی بوده است.

وی با بیان اینکه هر کجا مردم وارد کار شوند و همکاری کنند، بع نتایج فوق العاده دست می‌یابیم، گفت: در سال‌های اخیر ما به طور متوسط سالی ۲۵۰۰ مگاوات برق به ظرفیت تولید برق اضافه کردیم در طول این دولت و انشاالله تا پایان این دولت به حدود ۲۰ هزار مگاوات برق جدید و شاید یک مقدار بیشتر خواهیم رسید.

روحانی ادامه داد: این در حالی است که آغاز انقلاب کل ظرفیت برق کشور هفت هزار مگاوات بوده است و این نشان می‌دهد به انداز کل برق رژیم گذشته ما سه را برابر در این دولت برق تولید کردیم که این کار بسیار ارزشمندی است.

وی با اشاره به کاهش تلفات برق به رقم ۹درصد گفت: علاوه بر این شاهد هستیم که پایداری شبکه ما اضافه می‌شود اتصال برق ما با همسایگان در حال انجام است و روستاییان ما در حال استفاده از برق هستند.

رئیس جمهوری یادآور شد: دولت تدبیر و امید برق رسانی به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را به پایان رساند یعنی در کشور روستای ۲۰ خانوار نداریم که برق نداشته باشد و الان به فکر روستا‌های ۱۰ خانوار هستیم که برق دار شوند.

رئیس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: این که ما در هر ماه ۳۵ روستای ما به شبکه برق متصل می‌شود بسیار مهم است.

وی گفت: دولت تدبیر و امید دولتی بوده که در تمام زمینه‌ها آب برق گاز ارتباطات راه و آموزش در روستا‌ها تحول ایجاد کرده که قابل مقایسه با دولت‌های قبل نیست.

روحانی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید مدارس کپری و غیراستاندارد و متحرک به طور کامل جمع و برای روستا‌ها کار‌های بسیار خوبی انجام شد که این کار‌ها ادامه پیدا می‌کند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه بهبود راندمان برق برای ما بسیار حائز اهمیت است، اظهارکرد: درست است ۲۵۰۰ مگاوات برق تولید و نیروگاه‌های جدید تاسیس کردیم، اما رقم بالای ۴۰۰۰ مگاوات برق مجازی هم ایجاد شد و با کمک مردم و تغییر ساعات استفاده از برق توانستیم از سرمایه گذاری‌های غیر ضروری بی نیاز شویم.

۳۰ درصد مردم دارای برق مجانی می‌شوند

روحانی بادآور شد: رشد مصرف برق در سال‌های قبل ۵ درصد و امسال یک درصد بود و این یعنی مردم همکاری کردند.

رئیس دولت تدبیر و امید یکی از مصوبات خوب دولت را مساله برق امید عنوان و تصریح کرد: آثار این مصوبه پایان آذر اعلام می‌شود. طبق این مصوبه کم مصرف‌ها از دادن پول برق معاف می‌شوند و این هدیه‌ای کوچک برای کسانی است که به صرفه‌جویی به طور کامل توجه می‌کنند.

رئیس جمهوری اضافه کرد: بنابراین ۳۰ درصد مردم دارای برق مجانی می‌شوند و این کار در آب و گاز برای بخشی از مردم که کم‌مصرف و به طور طبیعی محروم هستند هم انجام خواهد شد و مردم پول آب برق و گاز نخواهند داد. نکته‌ای که سال‌های قبل حضرت امام (ره) فرمود.

وی افزود: این عبارت حضرت امام (ره) که برق و آب شما مردم مستضعف را مجانی می‌کنیم، در این دولت محقق می‌شود و آنانی که توهین می‌کردند این جمله امام عملیاتی نخواهد شد، ببینند که در این دولت عملیاتی شده است و همه این‌ها به ما امید جدید می‌دهد.

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه در شرایط تحریم و جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، گفت: آنچه در این جنگ سه ساله از حیث اقتصادی بر ما تحمیل شد به مراتب بدتر از جنگ هشت ساله بود. این جنگ نظامی و دفاعی نبود بلکه عمدتا جنگ اقتصادی البته جنگ سیاسی و روانی بود.

وی اضافه کرد: کسی در دنیا و در آمریکا و اروپا فکر نمی‌کرد ایران در این جنگ سه ساله اقتصادی به خوبی مقاومت کند. بسیاری از رهبران دنیا به صراحت به من گفتند و از من سوال کردند چطور کشور را در این شرایط سخت اداره می‌کنید.

روحانی خاطرنشان کرد: درست است مردم ما در رنج، زحمت و مشکلات هستند و مردم مقاوم بودند و ما را یاری کردند، اما در این سه سال تحریم، آب، برق و گاز قطع نشد و نیازمند خرید گازوییل و بنزین از خارج نشدیم بلکه صادر کردیم. در گندم خودکفا بودیم و می‌توانستیم روی پای خود بایستیم.

وی افزود: تحولات مهم در راه آهن، جاده، بندر، بهداشت و درمان به وجود آوردیم و فقط دریک سال اخیر ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در کشور اضافه شده است که در تاریخ ایران بی‌نظیر است.

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: آنانی که چشم بینا برای دیدن خدمات دولت را ندارند، باید کمی دقیق شوند و ببینند دولت در شرایط سخت البته با کمک مردم، شرکت‌های خصوصی، شرکت‌های عمومی غیردولتی، قوای دیگر و نیرو‌های مسلح، توانست هم کشور و هم بدترین سیل و زلزله را اداره کند.

وی ادامه داد: تحریمی که سال ۹۷ آغاز شد و بدترین نوع تحریم هم بود، در سال ۹۸ مهار کردیم و پایان بهار ۹۸ هم تورم آرام آرام کاهش یافت و هم رشد اقتصادی مثبت بود.

رئیس جمهوری افزود: در سال ۹۹ مشکلاتی داشتیم که البته از پایان ۹۸ دچار مصیبت جدید به نام کرونا شدیم و دنیا در این یک قرن چنین مساله‌ای را نداشته است؛ همه دنیا از آن متاثر شده‌اند. رشد اقتصادی همه کشور‌های بزرگ کاهش پیدا کرد یا منفی شد. این فشار به طور طبیعی به ما هم وارد شد. اما از این معضل هم عبور می‌کنیم.

روحانی گفت: امروز شرایط مهار کرونای ما نسبت به کشور‌های پیشرفته و غربی بدتر نیست و در مقایسه با برخی کشور‌ها حتی بهتر است. با یک برنامه‌ریزی خوب ظرف دو هفته‌ای که گذشت توانستیم این بیماری را تا حدی کنترل کنیم.

وی با ذکر مثالی از استان خراسان رضوی، ادامه داد: این استان یکی از استان‌های بسیار بد ما در چند هفته گذشته بود امروز شرایطش براساس آمار به تدریج به شرایط نرمال برمی‌گردد.

رئیس جمهوری خطاب به همه مردم و مسئولان کشور در هر سه قوه و نیرو‌های مسلح گفت: همه دست به دست هم بدهیم و در پی ایجاد امید و ثبات باشیم. برای حل مساله‌ای عجله نکنیم و هول نشویم.

وی افزود: اشکالی ندارد اگر دولت موفقیت به دست آورد این موفقیت را کاملا تقدیم شما می‌کند. اصلا غصه این را نخورید این دولت مسائل و مشکلات را حل و تمام می‌کند. نه شما حل کنید ما دست آنانی که به ملت ما و مردم کمک کنند، می‌بوسیم.

روحانی تصریح کرد: بگذارید با حوصله، تامل، خردورزی و دقت آنانی که تجربه بیست و چندساله در این امر دارند و می‌دانند چکار کنند و در دیپلماسی موفق بودند و آمریکا را بار‌ها و بار‌ها در این سه سال در سازمان ملل شکست دادند، کارشان را انجام دهند.

رئیس دولت دوازدهم اضافه کرد: همه هدف واحد داریم و برادریم البته می‌دانیم هر قوه هر کاری که می‌خواهد انجام دهد با نیت خیر است و می‌خواهد زودتر کار انجام شود، اما باهم مشورت کنیم و هماهنگ باشیم. هم فکری کنیم و کار‌ها را دقیق‌تر و پخته‌تر پیش ببریم و پیش خواهیم برد.

رئیس جمهوری گفت: مردم ما در صحنه هستند و مقاومت مردم اصل اساسی است؛ اگر دولت و نظام پیروز شود در سایه مقاومت است. رهبری رهبر معظم انقلاب و مقاومت مردم دو پایه اساسی برای موفقیت ما در همه روز‌های سخت بوده و امروز هم مسیر مقاومت ما و هدایت رهبری مسیر پیروزی ما خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۹.۹۹°