چشم انداز سینما پس از کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:38 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۵۰۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
سینمای پس از کرونا فرصت بازسازی و یادآوری دوره شوم کرونا نیست باید اندیشه ی سینماگران را بازسازی کرد و طرحی نو درانداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محمد حسینی" کارشناس سینما در گفتگو با شهر فرنگ گفت: فصل باردهی و برنامه ریزی برای سینما یکساله است. بعضی‌ها ممکن است سینما را در دوره پس از کرونا فراموش کنند و دیگر به سراغ سینما نروند. 

او با بیان اینکه سینما یک آیین است گفت: سینما زودتر از آنچه که فکرش را بکنیم خود را بازسازی می‌کند.

حسینی درباره نبایسته‌های سینمای ایران به دوره تاریخی سینمای ایتالیا در دهه ۵۰ اشاره کرد و گفت: اولین کاری که نباید بکنیم این است که باید ببینیم مردم پس از کرونا در چه وضعیتی هستند. سینماگر‌ها پس از این دوران باید خود را در کنار مردم ببینند تا بتوانند حال مردم را به روز‌های خوب گذشته برگردانند. نباید سینمای پس از کرونا را به تلخی دوره کرونا تخصیص دهند.

او افزود: سینمای ما کمرنگ و کم رمق است.

"امیررضا نوری پرتو" کارشناس سینما هم از جهان پسا کرونا گفت و افزود: از نظر شرایط اقتصادی، جهان پس از کرونا بهم ریخته است و دوره تلخ کرونا مردم را عادت داده است که سینما را در خانه داشته باشند.

او از زاویه دیگر درباره عصر پس از پاندمی کرونا گفت و افزود: از طرفی ممکن است مردم پس از مدتی که، بنا به شرایط کرونایی، در خانه مانده اند و به سینما نرفته اند، میل رفتن به سینما بیشتر شده باشد.

نوری پرتو از کرونا یک اتفاق بزرگ، شوم و تراژدی نام برد و گفت: معتقدم سینمای ایران سال‌ها است که مرده و در دهه ۹۰ با تنفس مصنوعی زنده است. در سال ۵۶ حدود ۳۰ فیلم تولید می‌شد. حتی این تعداد نسبت به دهه ۴۰ قبل از خود سقوط کرده است. شاید شرّ این کرونا برای سینمای ما خیر شود.

امیررضا نوری پرتو کارشناس سینما افزود: مخاطبان سینما، امروز در انتظار تزریق امید از طرف این رسانه نیستند بلکه خواسته‌های دیگری دارند. اکنون بهترین فرصت است که اندیشه سینما گران تغییر کند.
برچسب ها: شهر فرنگ ، سینما
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °