اجرای مرحله دوم طرح هوشمند مدیریت کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:36 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۵۵۶۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
اجرای مرحله دوم طرح هوشمند مدیریت کرونا در تهران و ۹۶ شهری که از وضعیت قرمز به رنگ نارنجی تغییر رنگ داده‌اند، از بامدادامروز آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسئولان البته همچنان نسبت به شکننده بودن شرایط در تهران و شهر‌هایی که از وضعیت قرمز به نارنجی درآمده‌اند هشدار داده اند. به طوری که دکتر زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایتخت درباره وضعیت بیماری کرونا و آمار مبتلایان و فوتی‌ها در تهران گفته است؛ آمار حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته، ولی شرایط شکننده است.
برخی محدودیت‌ها مثل حضور حداکثر ۵۰ درصد کارکنان، تعطیلی برخی مشاغل گروه سه و چهارم، اجرای نشدن مراسم و برنامه‌های تجمعی آیینی کماکان پابرجاست.
همچنین به گفته معاون استاندار تهران، در بیشتر نقاط استان تهران ۵۰ درصد کارمندان دستگاه‌های اجرایی از امروز تا ۲۱ آذر دورکار می‌شوند. آن طور که غلامرضا عباس پاشا خبر داده است، تنها شهرستان پیشوا در استان تهران دارای وضعیت قرمز است و وضعیت باقی شهر‌ها نیز به صورت هفتگی بررسی و نحوه فعالیت ادارات نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.
اتاق اصناف تهران هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که با توجه به وضعیت نارنجی شهر تهران، مشاغل گروه ۱ و ۲ از جمله بازار تهران و پاساژ‌ها از امروز باز و مجاز به فعالیت هستند. زمان پایان فعالیت روزانه صنوف هم ساعت ۲۰ خواهد بود. همچنین براساس اطلاعیه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا: ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است و از ورود خودرو‌های شخصی پلاک بومی شهر‌های قرمز و نارنجی هم به شهر‌های دیگر جلوگیری می‌شود. به ترتیب، برای هر رعایت نشدن هر یک از این محدودیت‌ها، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جریمه به ازای هر ۲۴ ساعت درنظر گرفته شده است. همچنین، در شهر‌های قرمز و نارنجی با جمعیت بالای۲۰۰ هزار نفر، ممنوعیت تردد شبانه خودرو‌ها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح، یک هفته دیگر تمدید شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°