برگ‌های برنده‌ای برای دنیا رو خواهیم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۵۶۱۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
وزیر بهداشت اعلام کرد: درخصوص واکسن کرونا کاری می‌کنیم کارستان و دنیا قبول خواهد کرد که ما یکی از پیشتازان واکسن‌سازی هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وزیر بهداشت در نشست با فرماندهان نیرو‌های مسلح و سازمان بسیج با بیان اینکه درخصوص واکسن کرونا کاری می‌کنیم کارستان و دنیا قبول خواهد کرد که ما یکی از پیشتازان واکسن‌سازی هستیم، گفت: بنده به شدت روز‌های آینده را روشن‌تر از اکنون می‌بینم و تردید ندارم برگ‌های برنده‌ای برای دنیا داریم که رو خواهیم کرد.

دکتر سعید نمکی با اشاره به همکاری و مشارکت خوب نیرو‌های مسلح با وزارت بهداشت در مسیر مبارزه با کرونا، افزود: بحث مدیریت کرونا فقط مربوط به وزارت بهداشت نیست، بلکه مربوط به مدیریت نظام جمهوری اسلامی است تا بتوانیم اقداماتی انجام دهیم و به مردم بگوییم که شرمسار شما نیستیم.
 
اکنون از آمریکا پنج بر یک جلو هستیم
او گفت: موضوع دیگر این است که به بیرون از خارج سیگنال بدهیم که ما از شما جلوتر هستیم؛ ما اکنون از آمریکا پنج بر یک جلو هستیم؛ ضمن اینکه سختی‌های زیادی بر ما تحمیل شد و به اعتقاد بنده، بعد از قیام امام حسین (ع) در کربلا، بر هیچ امتی چنین سختی‌ها و ظلمی که این روز‌ها بر ما شده است، روا نشد.

وزیر بهداشت با اشاره به مشقت‌های زیاد وزارت بهداشت در تأمین وسایل حفاظتی در مقابل کرونا، خاطرنشان کرد: در روز‌های اول شروع کرونا، ماسک و لباس می‌آوردیم، اما در فرودگاه اجازه ورود به ما نمی‌دادند یا در خصوص واکسن آنفلوانزا از کشور فرانسه این واکسن را آوردیم، اما در فرودگاه اسپانیا، آمریکا نگذاشت بیاوریم؛ در حالی که اکنون ما پنج بر یک از آمریکا جلو هستیم.
 
از پیشتازان واکسن سازی هستیم
دکتر نمکی با اشاره به نقش و مشارکت مردم در مبارزه با کرونا، گفت: تا زمانی که دعای نیمه شب یک مادر شهید و آه یک جانباز قطع نخاع وجود دارد، ما در نمی‌مانیم. امروز در نقطه‌ای قرار داریم که یکی از نقاط خیلی حساس کشور را شاهد هستیم و چنین همه گیری هر ۱۵۰ سال یکبار کشوری را تهدید می‌کند و با خداوند عهدی بسته‌ایم تا مردم این سرزمین در لوای جمهوری اسلامی، احساس حقارت نکنند.

او با اشاره به اقدامات قابل توجه در تأمین امکانات لازم برای درمان بیماران کرونایی در کشور، افزود: ما ظرف دو ماه رمدسیویر و فاویپراویر را در ایران ساختیم ضمن اینکه پنجاه و شش روزه ماسک تولید کردیم و توانستیم آن را نیز صادر کنیم. همچنین در خصوص واکسن کرونا کاری می‌کنیم کارستان و دنیا قبول کرد که ما یکی از پیشتازان واکسن سازی هستیم.
 
نقش مهم اخلاص در خدمت رسانی به مردم
وزیر بهداشت با اشاره به نقش مهم اخلاص در خدمت رسانی به مردم، گفت: همین همدلی و وفاق بین دستگاه‌های مختلف کار خداوند است و اینکه ما می‌گوییم اینجا خانه بچه‌های بسیج است و بسیجیان می‌گویند آنجا نیز خانه شماست، این کار خداوند است؛ البته قدم‌های غیرعالمانه برداشته نشده، اما نمی‌گوییم خطایی نکرده‌ایم.

او تأکید کرد: بنده به شدت روز‌های آینده را روشن‌تر از اکنون می‌بینم و تردید ندارم برگ‌های برنده‌ای برای دنیا داریم که رو خواهیم کرد.

دکتر نمکی با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های لازم در مبارزه با شیوع کرونا در کشور، تصریح کرد: این کاری که اکنون انجام می‌دهیم، علاوه بر کرونا یک زیرساخت کاملا مقتدر برای نظام خواهد بود و موضوع طرح محله‌محور نیز اولین تجربه در جمهوری اسلامی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۹۹°    ۲۷.۹۹°