از ۳۳ میلیون موتورسیکلت در تهران تنها ۳۳ دستگاه معاینه فنی دارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:00 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۵۶۲۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
استاندار تهران گفت: از سه میلیون موتورسیکلت مشمول دریافت معاینه فنی در تهران تنها ۳۳ دستگاه معاینه فنی دریافت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 انوشیروان محسنی بندپی، در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا اظهارداشت: با توجه به اینکه در نیمه دوم سال سهمیه گاز‌های صنعتی قطع و یا نصف می‌شود و از سوخت‌های جایگزین مصرف می‌شود در نتیجه این‌ها می‌توانند آلودگی هوا را تشدید کنند.

او تاکید کرد: باید در صنایع و نیروگاه‌های استان تهران از گاز طبیعی استفاده شود و کمتر از سوخت جایگزین استفاده کنیم.

محسنی بندپی اظهارداشت: با توجه به شرایط شکننده و ناپایدار تهران، شرکت ملی گاز و وزارت نفت نسبت به تامین گاز صنایع و نیروگاه‌ها اقدام و در صورت امکان گازوئیل یورو ۴ ارائه دهند.

او  همچنین درباره منع تردد نفت کش‌ها در اتوبان‌های استان تهران نیز گفت: در این زمینه باید با پلیس راهور مذاکره کرد و راه حل منطقی برای این مساله ارائه شود چرا که براساس قانون این‌ها نباید در اتوبان‌ها تردد کنند.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه حداقل در فصول پاییز و زمستان نیروگاه‌ها و واحد‌های صنعتی باید از گازوئیل یورو ۴ استفاده کنند گفت: باید یک گزارش علمی و مکتوب از همه نیروگاه‌ها در استانداردسازی و کاهش مصرف دریافت شود و محیط زیست بر آن ارزیابی و مشخص شود ۴ نیروگاه مستقر در استان تهران در مصرف بهینه سوخت و نوسازی و بهینه سازی چه کردند.

محسنی بندپی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت تردد که در تهران اعمال شد، روز‌های پاک افزایش یافت.

مراجعه ۳۳ موتورسیکلت به مراکز معاینه فنی
استاندار تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت معاینه فنی از موتورسیکلت‌ها نیز گفت: در این جلسه مدیرعامل مراکز معاینه فنی شهر تهران اعلام کرد که از میان بیش از ۳ میلیون موتورسیکلت امسال تنها ۳۳ دستگاه موتورسیکلت به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند.

اوی افزود: پلیس راهور تهران بزرگ باید دوربین‌های ثبت تخلف را برای موتورسیکلت‌ها فعال کند که در این زمینه باید راهکاری ارائه شود تا همچون خودرو‌ها پلاک موتورسیکلت‌ها که معاینه فنی ندارند اعمال قانون شود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: باید دلایل علمی داشته باشیم و مشخص شود ۶۶ مراکز معاینه فنی در تهران از تجهیزات و دستگاه‌هایی برخوردار هستند که نسبت به سایر مراکز معاینع فنی ارجحیت داشته باشند.

او همچنین اظهار کرد: باید مشخص شود که چرا دیوان عدالت سن فرسودگی خودرو‌ها را قابل اجرا ندانسته است، چون خروجی این اقدام برای سلامت آحاد جامعه مناسب نیست.

جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا با محوریت استفاده از سوخت طبیعی صنایع و نیروگاه‌های استان تهران امروز- شنبه به ریاست انوشیروان محسنی بندپی در محل استانداری برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°