اختیارات جهادکشاورزی باید افزایش یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:04 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۵۷۱۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با واگذاری تمام اختیارات بازرگانی، کشاورزی، صادرات و غیره به وزارت جهاد کشاورزی آشفتگی بازار رفع می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 اختیارات حوزه بازرگانی به وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده شود/ گرانی‌ها ریشه در واگذاری اختیارات وزارت جهاد کشاورزی داردسید جواد ساداتی‌نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت: وقتی قیمت یک محصول مثل مرغ افزایش می‌یابد، بخشی از این افزایش قیمت به نهاده‌های دامی مربوط می‌شود. 

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد نهاده‌های دامی در کشور تولید می‌شوند و ۸۰ درصد مابقی وارداتی هستند، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی کشور، مطالعات نشان می‌دهد تا ۵۰ درصد نهاده‌های دامی مثل سویا و ذرت را می‌توان با یک برنامه‌ در کشور تولید کنیم، البته برنامه‌ای که با تغییر دولت‌ها تغییر نکند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: اولین اقدامی که وزارت جهاد کشاورزی باید انجام دهد، این است که طی یک برنامه تولید نهاد‌های دامی در داخل کشور را در اولویت قرار دهد تا وابستگی به خارج از کشور کاهش یابد.

ساداتی‌نژاد با تأکید بر اینکه سیاست‌گذاری دولت در تعیین قیمت خرید تضمینی فوق‌العاده مهم است، گفت: کشاورز برای تولید به قیمت خرید دولت توجه می‌کند، اگر به صرفه نباشد کشت نمی‌کند.

وی با تأکید بر اینکه نباید کشاورز و دامدار به ملت یارانه دهد؛ بلکه دولت باید یارانه دهد، گفت: یکی از اقدامات مجلس یازدهم اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات اساسی بود و در قانون تصویب شد، شورای قیمت محصولات کشاورزی با حضور ۳ کشاورز، ۳ نفر از دولت و ۳ نفر از تشکل‌های کشاورزی، قیمت محصول را تعیین کنند و این قانون از امسال اجرایی شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: یکی از درخواست‌های اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از رئیس جمهور این است که با واگذاری تمام اختیارات بازرگانی، کشاورزی، صادرات و غیره به وزارت جهاد کشاورزی موافقت کند تا آشفتگی بازار رفع شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°