سیاری: پادگان‌ها امن‌ترین مراکز مقابله با کرونا هستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۵۷۴۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با رعایت اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا، امروز پادگان‌ها و مراکز آموزشی ما با کمترین میزان آسیب و ابتلا مواجه هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری در بازدید از مرکز آموزش درجه داری جوادالائمه نیروی زمینی ارتش گفت: امروز جهت بازدید از این مرکز آموزشی آمدیم تا عزیزانی که رزم مقدماتی آموزشی را طی می‌کنند را از نزدیک ببینیم و فعالیت‌هایشان را مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی افزود: این دوره به طور مشترک در سطح نیرو‌های چهارگانه ارتش برگزار می‌شود و این افراد پس از پایان دوره در نیرو‌های تخصصی خود فرآیند آموزشی را طی می‌کنند.

امیر دریادار سیاری با اشاره به اهمیت و جایگاه درجه داران در ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: درجه داران رکن و استخوان بندی ارتش جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهند که در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف در ارتش مشغول به خدمت هستند.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: از آنجایی که این عزیزان بدنه اصلی را در ارتش جمهوری اسلامی تشکیل می‌دهند و حضورشان در سازماندهی ارتش مهم و حیاتی است؛ لذا آمادگی، مهارت و موضوع آموزششان بسیار مهم و قابل توجه است.

وی گفت: ما بهترین استادان را در حوزه نیروی زمینی برای آموزش درجه‌داران اختصاص می‌دهیم؛ چراکه آموزش صحیح موجب مهارت افزایی خواهد شد و نیرویی که از مهارت کافی برخوردار باشد ماموریت‌های محوله را به نحو احسن انجام می‌دهد.

امیر دریادار سیاری تصریح کرد: آموزش‌های مرکز درجه داری به طور مستمر در ستاد ارتش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا همواره از سطح کیفی مطلوبی برخوردار باشند و اثربخشی لازم را در مقابله با تهدیدات داشته باشند.

وی در خصوص مقابله ارتش و نیرو‌های مسلح با ویروس کرونا گفت: از آنجایی که امنیت تعطیل بردار نیست و نیرو‌های ما برای مقابله با تهدیدات همواره باید در مناطق مختلفی جهت اجرای ماموریت حضور داشته باشند، ارتش تاکنون با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های تعیین شده، توانسته ماموریت‌های خود را به نحو احسن و با کمترین میزان ابتلا اجرا کند.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: قرارگاه پدافند زیستی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکنون برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدامات مهمی انجام داده است؛ از جمله اینکه مراکز آموزشی را تعطیل نکرده و مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی موفق شده نیرو‌های کیفی و کمی لازم را جهت اجرای ماموریت‌ها و تامین امنیت تحت آموزش قرار دهد.

امیر دریادار سیاری گفت: شعار ما در ارتش این است که اگر سلامتی نیرو تامین شود توان دفاعی کاسته نخواهد شد، لذا با رعایت اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا امروز پادگان‌ها و مراکز آموزشی ما با کمترین میزان آسیب و ابتلا مواجه بودند.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های منسجمی که انجام شد در ایام مواجهه با شیوع ویروس کرونا تعطیلی در سطح پادگان‌ها نداشتیم و نیروهایمان را آموزش دادیم و از نیرو‌های آموزش دیده در مناطق مختلف جهت تامین امنیت استفاده کردیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۹°    ۲۶.۵۱°