ظریف خطاب به پمپئو: خودتان خواستید!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:32 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۶۳۴۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
وزیر امور خارجه در واکنش به اظهارات همتای امریکایی خود نوشت: محدودیت‌های خودتان است که شرکت‌های آمریکایی را از بازار ایران محروم کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در یادداشتی خطاب به مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا درباره محروم بودن شرکت های امریکایی از بازار ایران، نوشت: «وزیرخارجه پومپئو؛ در حقیقت این محدودیت‌های خودتان است که شرکت‌های ایالات متحده را مورد تحریم قرارداده و از بازار ایران با آن منابع انسانی و طبیعی بی‌نظیر، محروم کرده است.
 
ظریف افزود: این سیاست غیرقانونی "شکست حداکثری‌تان" بود که قرارداد بوئینگ برای ۸۸ هواپیمای مسافربری را لغو کرد – که هزینه آن، جان ایرانی‌ها و فرصت‌های شغلی آمریکایی‌ها بود.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی با واشنگتن اگزمینر در اظهاراتی خصمانه و بدون استناد به مدارک مستدل، مدعی شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فقیرتر از حالتی هستند که اگر سیاست‌های دولت قبلی باقی می‌ماند، می‌بود و فکر می‌کنم حدود ۷۰ میلیارد دلار فقیرتر شده است.

وی افزود: این پول دیگر در دست‌های آن‌ها نیست. بیاییم و به ایرانی‌ها پاداش بدهیم؟ برای آن‌ها رهایی اقتصادی قائل شویم؟ به فرانسوی‌ها یا انگلیسی‌ها اجازه دهیم در آنجا تجارت کنند؟ به یاد داشته باشید حتی در دوران توافق هسته‌ای، شرکت‌های آمریکایی مجاز نبودند آنجا تجارت کنند. این چقدر عجیب است؟
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۴°