کرونا همچنان در کمین است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:50 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۶۴۷۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
معاون کل وزیر بهداشت گفت: با وجود همه موفقیت‌ها در کنترل و کاهش بیماری و مرگ و میر، مبارزه با کووید ۱۹ همچنان ادامه دارد و با کوچکترین غفلتی دوباره کرونا روند صعودی می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر ایرج حریرچی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار به همه مدافعان سلامت و قدردانی از آن‌ها گفت: خواهش من از مردم و مسئولان این است که همانطور که مدافعان سلامت مراقب سلامت شما و ما هستند شما هم با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها از آن‌ها مراقبت کنید.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان این که اوضاع خیلی بهتر شده گفت: میزان مرگ و میر که به کانال ۵۰۰ رسیده بود الان به زیر ۲۰۰ رسیده است و موارد بستری و سرپایی خیلی کاهش یافته است.

حریرچی با قدردانی از تلاش و همکاری بسیج و سپاه و تمام مدافعان سلامت در وزارت بهداشت گفت: باید از مردم عزیز تشکر کنم که هیچ کاری در مورد کرونا بدون همراهی مردم امکان موفقیت ندارد.

او گفت: با وجود همه موفقیت‌ها در کنترل و کاهش بیماری و مرگ و میر مبارزه با کووید ۱۹ همچنان ادامه دارد و با کوچکترین غفلتی دوباره کرونا روند صعودی می‌گیرد. هنوز تعداد زیادی از مردم در معرض ابتلا به کرونا هستند، حتی کسانی که قبلا مبتلا شده اند و خیال می‌کنند ایمن شده اند هنوز در معرض خطرند.

کرونا ننگ نیست و کسی که کرونا گرفته گناه نکرده
معاون کل وزیر بهداشت افزود: کسی که کرونا می‌گیرد مرتکب گناه و جرمی نشده و گناهکار نیست او بیمار شده و در اکثر موارد علت ابتلای او بی احتیاطی دیگران است و در موارد کمتری خود فرد در ابتلایش مقصر است و بی احتیاطی کرده است و این هیچ ننگی نیست کرونا هم بیماری است مانند بیماری‌های دیگر و مردم باید خوشحال باشند وقتی زود مورد شناسایی و درمان قرار می‌گیرند.
 
بیماران غیر کرونایی برای درمان مراجعه کنند
حریرچی با اشاره به افزایش مرگ و میر بیماران غیر کرونایی مثل بیماران قلب و عروق و سرطان افزود: بیماران غیر کرونایی حتما برای درمان به مراکز درمانی مراجعه کنند، بیمارستان‌ها ایمن است و بیماران کرونایی از غیر کرونایی کاملا جدا هستند.

او در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به سیر بیماری در استان‌های مختلف گفت: در همه استان‌ها سیر بیماری کاهشی است به غیر از استان مازندران که شیب ملایم صعودی دارد.

حریرچی با اشاره به تاثیر عوامل اقلیمی و فرهنگی در استان‌های مختلف بر میزان و کیفیت بیماری کرونا گفت: در استان گرمسیری مثل خوزستان باید در ۲ ماه آینده مراقب بود به واسطه این که حضور در فضا‌ها و اتاق‌های بسته از عوامل شیوع بیماری در این استان هاست.
 
فعلا استان قرمز نداریم
معاون کل وزیر بهداشت با ابراز خشنودی از این که دیگر استانی قرمز نیست و اکثر استان‌ها نارنجی و زرد شده اند گفت: هرگونه ساده انگاری، هر گونه عادیانگاری و هر گونه تسامح در رعایت کردن پروتکل‌ها و مقاومت در برابر اجرای دستورالعمل‌ها باعث بازگشت بیماری به سیر صعودی و افزایش مرگ و میر‌ها و بازگشت محدودیت‌ها می‌شود، ویروس کرونا ثابت کرده که با کمترین غفلت به مردم آسیب خواهد زد.

دکتر حریرچی تاکید کرد: همچنان باید پروتکل‌ها و فاصله گذاری را رعایت و از تجمعات و دورهمی‌ها به جد دوری کرد، کرونا ایدئولوژی ندارد هر نوع تجمعی با هر نیتی و رسمی منجر به انتقال ویروس و افزایش بیماری خواهد شد.

او همچنین گفت: با توجه به معیار جمعیت و مرگ در میلیون، ما کشور ۳۳ در جهان هستیم.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°