تسهیلات بدون سقف برای صادرکنندگان کشمش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:52 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۶۵۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان کشمش با حمایت این سازمان و عاملیت بانک کشاورزی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

«محمدعلی طهماسبی» در نشست مشترک با مدیرعامل بانک کشاورزی، با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی باید شرایط صادرات را با پرداخت تسهیلات فراهم کند، گفت: با آغاز طرح پرداخت تسهیلات صادرات، قیمت خرید کشمش از کشاورزان به بیش از قیمت‌های اعلامی افزایش می‌یابد.

وی پیش‌بینی‌ کرد که امسال ۲۰۰ هزار تن صادرات کشمش داشته باشیم و با کمک بانک کشاورزی این پیش‌بینی محقق خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، قیمت خرید کشمش از باغداران را در این طرح بسته به نوع آن از ۱۱ تا ۱۸ هزار تومان بیان کرد و گفت: در نوع کشمش هر کیلوگرم تیزآبی، کشمش درجه یک هر کیلوگرم ۲۰ هزار تومان و کشمش درجه ۲ هر کیلوگرم ۱۸ هزار تومان و در نوع کشمش آفتابی، هر کیلوگرم درجه یک ۱۶ هزار تومان و هر کیلوگرم درجه ۲ به ۱۱ هزار تومان از کشاورزان خریداری خواهد شد.

طهماسبی با تأکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی مسئول تنظیم میزان تولید برای جلوگیری از زیان تولیدکننده و استمرار تولید است، گفت: از نظر وزارت جهاد کشاورزی، در زمان بیش‌بود یا کمبود تولید باید به کشاورز کمک شود تا تولید بدون زیان تولیدکننده ادامه داشته باشد.

وی افزود: امسال یکی از محصولاتی که با بیش‌بود تولید مواجه شده، کشمش تولید شده در شهرستان‌های ملایر، پاکستان، زنجان، خراسان و غیره است که به دستور وزیر جهاد کشاورزی برای حمایت از تولیدکننده با همکاری بانک کشاورزی ورود خواهیم کرد.

وی افزود: ورود سازمان تعاون روستایی به حمایت از صادرات کشمش به معنی کاهش صادرات نیست، بلکه با توجه به افزایش تولید، به دنبال افزایش صادرات هستیم.

آمادگی بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات به صادرات کنندگان کشمش

در این نشست، «روح‌الله خدارحمی» مدیرعامل بانک کشاورزی از پرداخت تسهیلات بدون سقف با نرخ سود ۱۴.۵ و ۱۰ درصد به کارخانه‌های فرآوری و تجار برای صادرات کشمش خبر داد.

وی با بیان اینکه کشمش یکی از اقلام عمده صادرات کشور است، گفت: شرایطی فراهم شده که با استفاده از آن صادرکنندگان بتوانند به موقع کشمش تولیدی را برای جلوگیری از زیان کشاورزان از کشور خارج کنند.

خدارحمی افزود: برای صادرات کشمش تسهیلاتی در نظر گرفته شده که از دو محل تأمین می‌شود، یکی از این محل‌ها خط اعتباری است که از صندوق توسعه ملی با منابع بانک با نرخ سود ۱۴.۵ درصد پرداخت می‌شود و دیگری، از محل پرداخت تسهیلات خط اعتباری است که توسط سازمان برنامه و بودجه تامین خواهد شد که سود نرخ این خط اعتباری ۱۰ درصد است.

مدیرعامل بانک کشاورزی درخصوص اینکه افراد حقیقی و حقوقی با چه ویژگی‌هایی می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند، گفت: شناسایی افراد حقیقی و حقوقی واجد دریافت تسهیلات به کارگروه‌های استانی واگذار شده که جهاد کشاورزی و کارشناسان ما عضو آنها هستند، ضمن اینکه برای تایید صلاحیت دریافت‌کنندگان تسهیلات مستندات از آنها خواسته می‌شود که از جمله آنها سابقه صادرات و توان صادراتی است.

مدیرعامل بانک کشاورزی، میزان پرداخت تسهیلات را بدون سقف برشمرد و افزود: کارشناسان کارگروه استانی تعیین می‌کنند هر فرد چقدر می‌تواند تسهیلات دریافت کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°