آغاز آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی؛ هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:49 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۵۸۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: آزمایش انسانی واکسن کرونا تولید محققان ایرانی، اواسط هفته آینده این مرحله آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر محمد مخبر در حاشیه نمایشگاه دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ضمن تکذیب اخبار منتشر شده مبنی بر آغاز آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی را که از دیروز برخی رسانه‌ها منتشر کرده اند، افزود: ما مصر هستیم تا از ابتدا مقررات مرتبط با شیوه نامه‌های بهداشتی جهانی و وزارت بهداشت و درمان را طی کنیم.

رئیس ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) که مسئولیت ساخت نخستین واکسن ایرانی را برعهده دارد و مرحله آزمایش حیوانی را با موفقیت پشت سرگذاشته است، گفت: هنوز آزمایش انسانی این واکسن شروع نشده است و داوطلبان نیز انتخاب نشده اند.

دکتر مخبر افزود: بخش عظیمی از مردم به ویژه جوانان عزیز اعلام داوطلبی کرده اند، اما انتخاب داوطلبان فرآیندی دارد و ابتدا تنها این واکسن روی یک نفر تزریق خواهد شد و بعد چند روز روی ۳ نفر و سپس روی۵۶ داوطلب آزمایش می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) گفت: واکسن کرونای تولید محققان ایرانی به روش ویروس کشته، تهیه شده و عوارض آن اندک است.

دکتر مخبر درباره چگونگی ثبت نام داوطلبان برای شرکت در آزمایش انسانی واکسن کرونا، افزود: داوطلبان می‌توانند در سامانه ۴۰۳۰ ثبت نام کنند و پس از این مرحله با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.

وی گفت: تصمیم داریم حتما بخشی را به شکل رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم تا مردم نیازمندی که نمی‌توانند تهیه کنند از آن محروم نباشند، همان طور که برای ماسک و داروی رمدسیور نیز این کار را انجام دادیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°