بهترین تضمین صلح در افغانستان راه حل فراگیر سیاسی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:25 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۶۱۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
وزیر امور خارجه گفت: ما راه حل فراگیر سیاسی با حضور همه گروه‌های افغانستانی را بهترین تضمین صلح پایدار در افغانستان می‌دانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان که به کشورمان سفر کرده است دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار حمایت از جمهوری اسلامی افغانستان را سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران دانست و با اشاره به لزوم خروج آمریکا از افغانستان اظهار داشت: ما راه حل فراگیر سیاسی با حضور همه گروه‌های افغانستانی را بهترین تضمین کننده صلح پایدار در این کشور می‌دانیم.

ظریف با تاکید بر ضرورت تعمیق رایزنی‌ها میان دو کشور دوست و همسایه در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی، از افتتاح راه آهن خواف – هرات ابراز خرسندی کرد و آن را زمینه‌ای برای گسترش همکاری‌های دو کشور و ارتباط سریعتر با مناطق شرقی ارزیابی کرد و افزود: ضرورت دارد در جهت افزایش همکاری‌های مرزی، گذرگاه دوغارون بهینه‌سازی شود.

مشاور امنیت ملی افغانستان هم در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات مربوط به گفتگو‌های صلح، از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت افغانستان قدردانی کرد و بر ضرورت گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی فی‌مابین تاکید کرد.

حمدالله محب همچنین با اشاره به افتتاح راه آهن خواف - هرات، اظهار امیدواری کرد همکاری‌های منطقه‌ای با اینگونه خطوط ارتباطی تقویت گردد.

همکاری‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی، برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور و پیگیری پروژه‌های دیگر در دست انجام و بویژه همکاری بیشتر در حوزه آب، از محور‌های دیگر مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان و مشاور امنیت ملی افغانستان بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°