واکسن ایرانی مراحل علمی لازم را طی کرده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:17 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۶۲۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و ناظر طرح شهید سلیمانی: واکسن کرونای ایرانی مجوزهای لازم را کسب کرده ودر چند روز آینده تست انسانی آن انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی ابرازه، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و ناظر طرح شهید سلیمانی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبرگفت: وقتی واکسنی مجوز تزریق می‌گیرد، مراحل علمی و لازم را طی کرده و مطالعات هم نشان دهنده کنترل موفقیت آمیز کرونا بوده است
او درباره واکسن کرونای ایرانی گفت: واکسن تولید داخل هم مانند سایر کشور‌ها مراحل اولیه خود را گذرانده و به تایید سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های ذیربط رسیده است و در حال شروع آزمایش‌های بالینی است و از روز‌ها آینده به داوطلبان تزریق می‌شود.

ابزاره درباره طرح شهید سلیمانی هم گفت: در اهداف اختصاصی تعیین شده در این طرح، هدف اول قطع زنجیره ویروس کرونا است، هدف دوم کاهش بستری‌ها است که ۳۰ درصد در یک ماه و ۵۰ درصد در ۳ ماه است که بعد از یک ماه از هدفمان جلوتر هستیم و در هدف سوم و بحث کاهش مرگ به میزان ۱۰ درصد درماه و ۴۰ درصد در ۳ ماه که در این هدف جلوتر از هدفمان هستیم.
او گفت: درهمپوشی حمایتی از گروه‌های در معرض خطر هم شرایط بهتری داریم.
ابزاره با بیان اینکه دانشگاه‌های قم، سمنان، شاهرود و سبزوار در اجرای طرح شهید سلیمانی پیشتاز هستند گفت: امروز در قم فوتی کرونایی نداشتیم.
او گفت: طبق بررسی‌ها و آمار‌ها علت ۵۰ درصد از ابتلا به ویروس کرونا مربوط به دورهمی خانواده‌ها است که اجرای محدودیت‌های شبانه (از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد روز بعد) تاثیر به سزای در کاهش این بیماری در کشور داشت.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و ناظر طرح شهید سلیمانی گفت: اجرای طرح‌های محله محور، انجام تست ها، اجاری محدودیت‌های بین شهری و درون شهری و مدیریت هوشمند تاثیرات مثبتی در کنترل بیماری کرونا داشت.

دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان هم در ارتباط اینترنتی با برنامه گفت: استان سمنان یکی از استان های موفق در اجرای طرح شهید سلیمانی بود ه و بیماری کرونا به میزان قابل توجهی در این استان کاهش یافته است و در این طرح به اهداف بیش از انتظار رسیده ایم که با همراهی و همکاری مردم در روزهای آینده موفقیت های بیشتری را کسب خواهیم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°