ردپایی از ویروس کرونای انگلیسی در کشور مشاهده نشده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:13 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۶۶۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ ردپایی از این ویروس جهش یافته کرونا در ایران مشاهده نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"سعید نمکی"، امروز چهارشنبه در ارتباط زنده با شبکه خبر، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کووید ۱۹، واکسن و همچنین ویروس انگلیسی پرداخت.

وی با اشاره به رصد شبانه روزی طرح شهید سلیمانی گفت: باز هم جهان روز‌های پر التهابی را سپری کرد و ایران بر عکس جهان روز‌های کم التهاب تری را سپری کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای کنترل بیماری در کشور گفت: از اولین روز آذر که پر از نقاط قرمز کرونایی در کشور بودیم، در آخرین روز آذر ۹۹ نقاط قرمز محو شد.

نمکی افزود: البته هنوز نقاط پر التهاب در برخی از مناطق شمالی کشور دیده می‌شود و باید مراقبت باشیم به روز‌های گذشته باز نگردیم.

وی به ویروس انگلیسی اشاره کرد و گفت: این ویروس از قدرت سرایت و بیماری زایی بالاتری برخوردار است.

وزیر بهداشت با اشاره به ممنوعیت پرواز‌های ایران به انگلستان افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ ردپایی از این ویروس جهش یافته کرونا در ایران مشاهده نشده است، البته ما موتاسیون در ویروس دیده بودیم، اما هیچ کدام از نوع انگلیسی نبوده است.

نمکی با بیان اینکه پیرامون واکسن کرونا، مردم فقط صحبت را از وزیر بشنوند، گفت: همان‌طور که دارو‌های ضد ویروس در هر کجای دنیا مصرف شده است، برای مردم خودمان تهیه و تولید کرده‌ایم.

وزیر بهداشت گفت: در رابطه با واکسن هم همه راه‌ها را می‌رویم و از بهترین و مطمئن‌ترین منابع دنیا در حال خرید هستیم. البته هیچ جای دنیا بر روی واکسن قسم نخورده‌اند. در آینده نزدیک خبر‌های خوشی از آغاز تزریق واکسن خواهیم داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°