ذوق کاسبان ویروس با هشتگ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:05 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۶۶۷۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
به محض اینکه تحریم کنندگان ملت ایران، تکرار کلیدواژه واکسن بخرید را طوفان توئیتری خواندند، بسیاری از کاربران فضای مجازی، با لبخند، بیرون زدن دم خروس را گزارش کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در آخرین شب پائیز و در حالی که بسیاری از جوانان به دلیل کرونا، شب یلدا را گوشی به دست سپری می کردند، بازدید از ویدئوها، تصاویر و مطالب شبکه های اجتماعی نسبت به شب های دیگر چندبرابر شد و چندین کلیدواژه به دلیل تکرار مکرر، در فهرست پرتکرارهای توئیتر قرار گرفت.
 
آن شب و فردای آن، یلدا، دورهمی، ایران، هندوانه، انار و بسیاری از واژه های مربوط به شب چله به اصطلاح ترند شده بودند و هشتگ واکسن بخرید نیز با حدود 70 هزار بار تکرار جایی در این فهرست گرفته بود.
 
با این حال، رسانه های فارسی زبان دولت های تحریم کننده ملت ایران، با ندیدن ده ها کلمه محبوب شب یلدای ایرانیان، تکرار کمتر از صد هزار بار هشتگ واکسن نخرید را طوفان توئیتری توصیف کرده و ضمن حرف زدن و شعار دادن از زبان مردم ایران، شروع به بافتن مقدمه و موخره برای آن کردند.
 
 
اینکه در میان ده ها و صدها مطالبه ای که مردم ایران از دولتمردان و مسئولان خود دارند، فقط این یکی در ویترین رسانه های فارسی زبان تحریم کنندگان ملت ایران جای گرفت، به تنهایی برای کاسب ویروس خواندن آنها کافی است، چراکه هر نوجوان عضو شبکه های اجتماعی نیز می داند که امریکا ما را تحریم کرده و همین چند هفته قبل بود که همین تحریم های امریکا اجازه نداد محموله واکسن های آنفلوآنزای خریداری شده به ایران منتقل شود و هنوز هم هنوز است در گمرک فرودگاه های اسپانیا و دبی خاک می خورند.
 
راویان طوفان توئیتری در آن زمان اشاره ای به این واقعیات نکردند و این بار هم دوست ندارند کسی بگوید که شما مانع از خرید و فروش ما می شوید!

در همین مورد واکسن کرونا، واکسن امریکایی حدود 75 دلار برای دو دوز قیمت دارد و برای خرید 83 میلیون واکسن، به کمی بیش از 6 میلیارد دلار پول نیاز است.
 
حتی باوجود اینکه شرکت امریکایی و بانک رابط حق تعامل با بانک های ایرانی را نداشته باشند هم، می توان این پول را از طریق دیگری پرداخت کرد.
 
مثلا کره جنوبی پرداخت کند. کره جنوبی ۸ میلیارد دلار از پول های ایران را نگه داشته و می گوید به دلیل تحریم نمی تواند آن را تحویل ایران دهد اما کافیست 6 میلیارد و 200 میلیون دلار مورد نیاز واکسن را از طریق حساب های سازمان بهداشت جهانی پرداخت کند.
 
اما نمی شود! چون اساسا وزارت خزانه داری امریکا چنین اجازه‌ای را به هیچ کشوری نمی دهد.

به هر حال ایران واکسن می خرد و منتظر هشتگ نمی ماند، همانطور که تاکنون معطل این طوفان ها نبوده!
 
مقامات وزارت بهداشت 11 ماه است که شب و روز هیچ حرفی غیر از موضوع مقابله با کرونا نزده اند و بی تعارف، در میان دستگاه ها و نهادهای مختلف اجرایی، از جمله نهادهایی اند که بیشترین اعتماد و اطمینان مردم را همراه دارند.
به یاد داریم که به محض مطرح شدن موثر بودن داروی رمدسیویر برای درمان عوارض کرونا، همین مسئولان اقدام به خرید و واردات آن کردند و منتظر طوفان و گردوخاک مجازی نشدند.
 
مردم ایران لایق بهترین روش ها و تجهیزات درمانی اند و به لطف خدا و به همت فرزندانشان در عرصه بهداشت، از نظر خدمات پزشکی چیزی از بهترین های دنیا کم ندارند و اتفاقا گاهی سرترند و همین بچه ها، هم واکسن می خرند و هم، واکسن می سازند. درست مثل رمدسیویر که هم خریدند، و هم ساختند.
 
درد تحریم کنندگان ملت ایران نیز، همین جاست! در تمام مقدمه و موخره هایی که رسانه های فارسی زبانشان برای هشتگ واکسن بخرید بافته اند، بد گفتن از واکسن ایرانی و تحقیر دانشمندان ایرانی پررنگ تر است.
 
به هر حال، ما هم واکسن می خریم و هم می سازیم!

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°