افتتاح پتروشیمی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:27 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۶۸۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
سه طرح پتروشیمی، امروز با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پتروشیمی اُلفین و گوگردزدایی ایلام، سولفات پتاسیم ارومیه و پتروشیمی هگمتانه سه طرحی است که به بهره‌برداری رسیدند
. این طرح‌ها با ۲۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ساخته شده‌اند. با افتتاح این سه واحد پتروشیمی در غرب و شمال غرب، ۹۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید سالانه پتروشیمی افزوده می‌شود.
 
آقای حسن روحانی در آئین افتتاح طرح‌های پتروشیمی ایلام، آذربایجان غربی و همدان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت عیسی بن مریم (ع) به همه مردم جهان و هموطنان مسیحی گفت: عیسی بن مریم برای مردم آن روزگار و این روزگار پر از برکت بوده است.
آقای روحانی با اشاره به اینکه امروز پنجشنبهِ زیبای افتتاح بود گفت: ارزش پروژه‌های افتتاحیه امروز یک میلیارد یورو بوده است؛ این در شرایطی است که ما در جنگ اقتصادی قرار داریم و بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان در یک روز در سه استان غربی کشور افتتاح صورت گرفت.
رئیس جمهور با تبریک به فرماندهان جنگ اقتصادی و مدیرانی که افتتاح‌های عظیم را در ایران به وجود آورده اند، اظهار داشت: بیش از ۷۰ درصد این طرح‌ها ساخت ایران و همه کار‌ها به دست جوانان ما صورت گرفته است؛ این ضربه بزرگی به استکبار جهانی بود که می‌خواست این روز‌ها ایران تعطیل و همه کارخانه‌ها بسته باشد و مردم در صف دریافت مواد ضروری زندگی شان باشند، اما در این سه سال جنگ اقتصادی چنین چیزی در ایران اتفاق نیافتاد و اگر این جنگ سی سال هم ادامه پیدا کند باز هم مردم ایستادگی می‌کنند.
آقای روحانی ادامه داد: البته من فکر می‌کنم عمر این جنگ اقتصادی به سر آمده است و آن کسی که فرماندهی این جنگ را به دست گرفته بود در هفته‌های آخر عمر سیاسی خودش است و این ملت برای همیشه تاریخ زنده می‌ماند و همان گونه که در طول تاریخ سربلند بوده، سربلند خواهد بود.
رئیس جمهور گفت: در این جنگ اقتصادی خیلی از هدف‌ها مورد نظر دشمن بود، اما عمده تمرکز در دو بخش نفت و بانک بوده است؛ این دو بخش مورد بمباران‌های روزانه دشمن قرار گرفت، اما فرماندهان مقابله با این جنگ اقتصادی همچنان به خوبی ایستاده اند و در سال ۹۹ ما ۱۷ طرح بزرگ پتروشیمی را تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد؛ امروز به دهمین طرح رسیدیم و هفت طرح دیگر باقی مانده است.
آقای روحانی با شکرگزاری به درگاه خداوند گفت: ۳۸ پنجشنبه اینجا جمع شدیم و افتتاح‌های بزرگ داشته ایم و امیدواریم تا پایان سال بقیه افتتاح‌ها را هم انجام بدهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°