۲۶ هزار و ۳۵۵ نفر قربانی جنگ شش ساله یمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:35 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۷۲۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
طبق آخرین آمار از جنگ شش ساله یمن، ۱۷۰۴۲ نفر تا کنون کشته و و ۲۶۳۵۵ تن دیگر زخمی شده‌اند. ۲۱۰۰ روز از جنگ یمن گذشت؛ ۴۳ هزار نفر کشته و زخمی شده‌اند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از فارس، مرکز حقوق بشری «عین» که به بررسی و مستندسازی آخرین آمار از تلفات انسانی جنگ یمن می‌پردازد، امروز (پنجشنبه) در گزارشی از ۴۳ هزار و ۳۹۷ کشته و زخمی در طول ۲۱۰۰ روز گذشته خبر داد.

به نوشته سبأنت، طبق این گزارش، ۱۷۰۴۲ نفر تا کنون کشته شده‌اند که ۲۳۸۹ نفر از آن‌ها زن و ۳۸۰۴ تن دیگر از کودکان هستند. همچنین ۲۶۳۵۵ نفر نیز زخمی شده‌اند که از این میان ۲۸۰۱ نفر زن و ۴۱۲۸ تن دیگر کودک هستند.

همچنین در پی حملات ائتلاف سعودی ۵۶۹۲۸۳ خانه، ۱۷۷ مؤسسه دانشگاهی و آموزش عالی، ۱۳۹۳ مسجد، ۳۹۹ مرکز گردشگری و ۳۸۹ بیمارستان و درمانگاه و ۱۰۹۹ مدرسه و آموزشگاه نیز تخریب شده‌اند؛ بنابراین گزارش، ۱۳۳ مرکز ورزشی و ۷۵۰۰ مزرعه کشاورزی و ۲۵۴ اثر باستانی و ۴۷ مرکز رسانه‌ای نیز هدف قرار گرفته‌اند.

مرکز حقوق بشری «عین» در گزارش خود اعلام کرد که ائتلاف سعودی به طور عامدانه، تأسیسات اقتصادی را هدف قرار می‌دهد؛ به گونه‌ای که ۱۱۳۶۵ مرکز تجاری، ۳۹۳ کارگاه، ۲۸۹ ایستگاه سوخت، ۴۱۱ مزرعه پرورش مرغ و ۴۶۳ قایق ماهیگیری، ۷۲۲۹ وسیه نقلیه، ۸۹۹ انبار غذا، ۳۹۲ مخزن سوخت، ۶۷۸ بازار تجاری را بمباران کرده است.

همچنین در ۲۱۰۰ روز گذشته، ۱۵ فرودگاه، ۱۶ بندر، ۳۰۵ ایستگاه برق، ۵۴۵ شبکه و ایستگاه ارتباطب و ۲۱۸۱ مخزن آب ۲۹۷۴ ساختمان دولتی و ۴۴۹۰ جاده و پل بمباران شده‌اند.

دکتر طه المتوکل وزیر بهداشت یمن نیز امروز (پنجشنبه) در سخنانی از افزایش نارسایی‌های ژنتیکی در میان کودکان یمنی به علت سلاح‌هایی خبر داد که ائتلاف سعودی در جنگ استفاده می‌کند. (جزئیات بیشتر)
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°